› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

W Areszcie Śledczym szyją maseczki ochronne dla elbląskiego szpitala

› bieżące miesiąc temu    2.04.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
W Areszcie Śledczym szyją maseczki ochronne dla elbląskiego szpitala

W dobie epidemii koronawirusa podejmujemy wszelkie działania, które mogą zwiększać bezpieczeństwo wszystkich tych, którzy wykonują swoją w pracę na pierwszej linii walki z pandemią.

Areszt Śledczy w Elblągu włączył się  w akcję pomocową dla Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu przy ul. Królewieckiej. Szpital zwrócił się z apelem o wsparcie w zakresie pozyskania niezbędnych, w bezpośrednim kontakcie z pacjentem, materiałów ochronnych takich jak: maseczki, gogle, fartuchy itp.

Pomysł pojawił się szybko – będziemy szyć maseczki. Postanowiliśmy wykorzystać część materiałów, które były przeznaczone na przygotowanie wielkanocnych  upominków. Corocznie bowiem wspomagamy Hospicjum w Gdańsku poprzez przekazanie przygotowanych w trakcie terapii zajęciowej  ozdób świątecznych. Zdwoiliśmy wysiłki, by w tych trudnych chwilach pomóc też innym tj. personelowi szpitala, który jest w bezpośrednim zagrożeniu zdrowia i życia. Wiem jak trudna jest to praca i jak bardzo obarczona ryzykiem zawodowym, gdyż sama pracowałam przez 20 lat jako pielegniarka w Oddziale Anestezjologii Intensywnej Terapii. Dziś, choć w taki sposób, chciałabym wesprzeć swoje koleżanki pielęgniarki 

- wyjaśnia terapeutka st. szer. Beata Chwiej.

Część materiału do uszycia maseczek przekazała pani  Weronika Chomacka elbląska koordynatorka ogólnopolskiej akcji pomocy szpitalom. Pozostała część materiału pochodzi  ze zbiórki zorganizowanej przez funkcjonariuszy i pracowników aresztu. Natomiast resztę środków na zakup tasiemek i gumek do maseczek finansował dyrektor elbląskiej jednostki. Maseczki szyte są przez osadzonych z oddziału terapeutycznego w ramach terapii zajęciowej prowadzonej przez terapeutów oddziału. 

Nasi podopieczni bardzo chętnie uczestniczą w akcjach charytatywnych i pomocowych. Daje im to poczucie, że są potrzebni, że są wartościowymi ludźmi. Dla niektórych jest to forma rekompensaty za błędy jakie popełnili w życiu, dla innych droga do budowania lepszych relacji z otoczeniem i budowania własnego poczucia wartości i sprawstwa, czyli poczucia, że mogę wpływać pozytywnie na to, co się dzieje wokół mnie, mogę sprawiać, że dzięki mnie ktoś inny może czuć się lepiej. Pomaganie innym to najlepsza forma terapii

- mówi terapeuta mł.chor Zbigniew Nisztuk.

kpt. Anna Downar, Rzecznik Prasowy Aresztu Śledczego w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.