› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Uważaj na fałszywe SMS-y od Biedronki i Rossmanna!

› zagrożenia i utrudnienia 6 miesięcy temu    8.11.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Uważaj na fałszywe SMS-y od Biedronki i Rossmanna!

Portal Niebezpiecznik.pl, zajmujący się m.in. problematyką bezpieczeństwa w Internecie, zwraca uwagę na problem pojawiąjących się fałyszywch SMS-ów od Biedronki i Rossmanna. 

Otrzymujemy wiele zgłoszeń, że nasi Czytelnicy masowo “wygrywają” cenne nagrody w konkursach Biedronki i Rossmanna. Tak przynajmniej mówi im SMS, którego dostają i który wątkuje się na telefonie pod innymi (prawdziwymi) wiadomościami jakie dana osoba otrzymywała w przeszłości od Biedronki lub Rossmanna.

– dziennikarze portalu zwracają uwagę na palący problem. 

Nie należy mieć pełnego zaufania do źródła, z którego pochodzi kierowany do nas SMS. Możliwe jest jego podrobienie, podobnie jak wiadomosci e-mail. Nie zawsze SMS, który w nazwie adresata ma wpisane: Biedronka, Rossmann, bank, czy babcia pochodzi od Biedronki, Rossmanna, banku czy też babci. Dobrze o tym wiedzieć i pamiętać!

Jak wygląda przykładowy fałszywy SMS?

Szanowny Kliencie, Twoje nazwisko zostalo wybrane jako zwyciezca 2. miejsca w naszym listopadowym losowaniu. Wyswietl szczegoly tutaj: http://yyn[.]us/dKtag 

Co nam grozi w przypadku kliknięcia na podany link? Jesteśmy przekierowani na stronę konkursu, który jest w swojej naturze fałszywy – ma bowiem na celu wyłudzić od nas dane oraz pieniądze. Wszystko jest zorganizowane w taki sposób, abyśmy nie zwrócili uwagi na oszustwo. Zostaniemy przekierowani  na stronę z ankietą. Po jej wypełnieniu otrzymujemy informację o wygraniu nagrody. Może to być nowiutki iPhone. Jesteśmy poinformowani, że aby go odebrać wystarczy wpisać dane. Bardzo mało widocznym drukiem jest podana informacja,  że bierzemy udział w “loterii” w której możemy wygrać iPhona, ale wcześniej nasza karta płatnicza zostanie obciążona – w opisanym przez redakcję portalu Niebezpiecznik.pl – na kwotę 75 EUR (ok. 350 PLN). Nie dajcie się oszukać!

Więcej informacji pod linkiem:

https://niebezpiecznik.pl/post/uwaga-na-sms-y-od-biedronki-i-rossmana/

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.