› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Uwaga. Spodziewane utrudnienia w ruchu w Elblągu

› bieżące 14 dni temu    15.09.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Uwaga. Spodziewane utrudnienia w ruchu w Elblągu fot. elblag.net/archiwum

Departament Zarząd Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu informuje, że od poniedziałku tj. od dnia 18.09.2023 r. nastąpią utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniu ulicy Józefa Bema z ulicami Elizy Orzeszkowej i Adama Mickiewicza.

Powyższe utrudnienia wynikają z realizacji robót budowlanych w ramach zadania pn.: „Przebudowa sygnalizacji świetlnych na trzech skrzyżowaniach w ciągu ul. Józefa Bema w Elblągu wraz z zapewnieniem optymalizacji ruchu i koordynacji tych sygnalizacji w tej ulicy”. Czasowo zajęte na czas robót będą pojedyncze pasy ruchu na wlotach ulic Mickiewicza, Orzeszkowej i Bema co związane jest z wykonaniem pętli indukcyjnych w jezdni na potrzeby optymalizacji sygnalizacji.

Tymczasowa organizacja ruchu zakłada funkcjonowanie wszystkich relacji na skrzyżowaniu. Zakres całego zadania dotyczy sygnalizacji na trzech skrzyżowaniach tj. ul. Józefa Bema – ul. Saperów – ul. Czołgistów, ul. Józefa Bema – ul. Stanisława Żeromskiego, ul. Józefa Bema – ul. Adama Mickiewicza – ul. Tadeusza Kościuszki – ul. Elizy Orzeszkowej i obejmuje m.in.: wymianę sterowników, wymianę masztów i słupków sygnalizacji wraz z sygnalizatorami oraz wykonaniu pętli indukcyjnych i przycisków dla pieszych wraz z zasilaniem tych elementów w nowych kanalizacjach kablowych oraz ich połączeniem do miejskiej sieci szerokopasmowej.

Wprowadzone zostaną nowe programy sygnalizacji świetlnej optymalizujące funkcjonowanie ruchu, a pomiędzy sygnalizacjami na poszczególnych skrzyżowaniach wprowadzona zostanie koordynacja w ciągu ul. Józefa Bema.

Celem przedmiotowego zadania jest poprawa przepustowości ul. Bema co wpłynie na zmniejszenie „korków”. Przed przystąpieniem do prac na pozostałych skrzyżowaniach Departament Zarząd Dróg z wyprzedzeniem przekaże odrębną informację.
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.