› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Uwaga! Oszuści wyłudzają pieniądze "na węgiel"

› bieżące miesiąc temu    5.07.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Uwaga! Oszuści wyłudzają pieniądze  fot. elblag.net

Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich mieszkańców o ostrożność podczas internetowych transakcji. Tym razem poszkodowany stracił ponad 4 tysiące złotych płacąc za węgiel, który finalnie nigdy nie dotarł do kupującego. Niech pozorne „okazje” nie uśpią naszej czujności!

W poniedziałek (04.07.2022r.) do braniewskiej komendy zgłosił się mężczyzna, by powiadomić o oszustwie. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że w połowie czerwca br. na jednym ze znanych portali znalazł ofertę sprzedaży węgla. Pokrzywdzony skontaktował się z rzekomym pracownikiem firmy, założył konto na stronie sklepu, a następnie zakupił 3 tony węgla, płacąc za towar ponad 4 tysiące złotych.

Następnego dnia mężczyzna próbował dzwonić do sprzedawcy, by upewnić się czy płatność dotarła, jednak kontakt był już niemożliwy. Strona internetowa sklepu przestała działać, aukcja na portalu również zniknęła.

Policjanci cały czas ostrzegają!

Nie dajmy się zwieść pozornym "okazjom" wśród internetowych ogłoszeń. Zawsze zachowujmy czujność i rozwagę podczas zakupów w sieci. Jednym ze sposobów na uniknięcie przykrej niespodzianki jest płatność po otrzymaniu zamówionego towaru.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ela
miesiąc temu 1
Głupich nie sieją.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.