Urzędnicy Departamentu Edukacji przejdą szkolenie
› bieżące |
ponad rok temu
29.11.2013 Informacja prasowa komentarzy 1 ocen 2 / 100% |
A A A |


W listopadzie 2013 r. Gmina Miasto Elbląg rozpoczęła realizację projektu pn. „Europejska kadra w elbląskiej oświacie” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.
Głównym celem projektu jest podwyższenie kompetencji zawodowych pracowników Departamentu Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu. Celami szczegółowymi są: nabycie przez uczestników nowych umiejętności zawodowych w zakresie wdrażania i stosowania narzędzi ICT w zarządzaniu oświatą, podniesienie poziomu znajomości języków obcych, stworzenie w urzędzie profesjonalnej struktury organizowania mobilności ponadnarodowej i włączenie jej do długofalowej strategii rozwoju Urzędu Miejskiego w Elblągu.
Projekt jest odpowiedzią na stale rosnące potrzeby rynku w zakresie podnoszenia kwalifikacji i umiejętności przez pracowników elbląskiego urzędu oraz zdobywaniu przez nich doświadczenia. Kadra zarządzająca oświatą podniesie swoje kompetencje zawodowe przede wszystkim w zakresie wykorzystania technologii informacyjno-komunikacyjnych. Uczestnicy projektu poprawią też znajomość języków obcych - głównie języka angielskiego.
W projekcie uczestniczyć będzie 10 osób, które będą brały udział w seminariach, warsztatach, wizytach studyjnych oraz wymianie doświadczeń z partnerem zagranicznym. Ostatecznym rezultatem projektu będzie stworzenie w elbląskim magistracie profesjonalnej struktury organizowania mobilności ponadnarodowej, czyli ciągu czynności i osób, które będą odpowiedzialne za wymianę wiedzy, umiejętności i doświadczeń na gruncie międzynarodowym.
Realizacja projektu potrwa do końca maja 2015 r. Wartość projektu wynosi 59 806,53 zł, w tym kwota dofinansowania: 59 806,53 zł.
Projekt realizowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego - Program Operacyjny Kapitał Ludzki (Priorytet III Wysoka jakość systemu oświaty, działanie 3.3. Poprawa jakości kształcenia, Poddziałanie 3.3.1 Efektywny system kształcenia i doskonalenia nauczycieli- projekty systemowe)
Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Elblągu
Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0
Komentarze
(1)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
› pokaż według najstarszych |

ponad rok temu | ocena: 33% | 1 |
oceń komentarz |
wpisy tej osoby | zgłoś do moderacji | zgłoś jako hejt |