› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Uroczysta gala Konkursu Na Kalendarz Adwentowy - na Mikołajki w PWSZ

› bieżące ponad rok temu    3.12.2012
Agata Mazurek
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Uroczysta gala Konkursu Na Kalendarz Adwentowy - na Mikołajki w PWSZ

W najbliższy czwartek (6 grudnia) o godzinie 17 w auli Instytutu Pedagogiczno-Językowego PWSZ, przy ulicy Czerniakowskiej 22, odbędzie się uroczysta gala Konkursu na Kalendarz Adwentowy.

Celem projektu była aktywizacja i integracja uczniów elbląskich szkół. Jego współorganizatorem był Instytut Pedagogiczno-Językowy PWSZ, a inicjatorką p. Małgorzata Rysicka – nauczycielka języka niemieckiego w Gimnazjum nr 2.

Tradycja kalendarza adwentowego sięga XIX wieku. Niemiecki zwyczaj przyjął się również w okolicznych narodach, a coraz częściej spotykamy go w polskich domach. Jego idea jest prosta – 24 okienka kryjące słodkie niespodzianki pomagają  w odliczaniu dni od 1 grudnia do świąt Bożego Narodzenia. Umilają czas adwentu, a także skłaniają do refleksji, urzekając pięknym wykonaniem i różnorodnością form.

W konkursie wzięli udział uczniowie szkól podstawowych, gimnazjów i liceów. Wpłynęło blisko 70 prac, spośród których jury, złożone ze studentów II i III roku filologii germańskiej PWSZ i członka honorowego – p. Róży Kańkowskiej, przewodniczącej Stowarzyszenia Ludności Pochodzenia Niemieckiego Ziemi Elbląskiej, wybierze laureatów w trzech kategoriach wiekowych.

Galę poprowadzą studenci filologii germańskiej, a imprezę uświetnią specjalnie przygotowane prezentacje na temat zwyczajów adwentowych i bożonarodzeniowych krajów niemieckojęzycznych.

Serdecznie zapraszamy!

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.