› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Unikatowy zabieg przeprowadzony w Szpitalu Miejskim w Elblągu

› bieżące 24 dni temu    26.03.2024
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Unikatowy zabieg przeprowadzony w Szpitalu Miejskim w Elblągu fot. elblag.net/archiwum.

Unikatowy zabieg wykonano w elbląskim szpitalu. Odbyła się tam rekonstrukcja kciuka na Pododdziale Chirurgii Ręki Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu.

Pacjent S. S. lat 29 przyjęty 13.03.2024 roku do Pododdziału Chirurgii Ręki Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej Szpitala Miejskiego św. Jana Pawła II w Elblągu w trybie planowym z rozpoznaniem: Pourazowy ubytek kciuka lewego.

4 sierpnia 2022 roku Pan S. S. przystąpił do pracy przy wytaczarce. Przy włączonym urządzeniu chciał sprawdzić, czy dobra jest powierzchnia obrabianego przedmiotu. I wtedy doszło do wypadku bardzo niepomyślnego dla Pacjenta w skutkach. Myślał, że paznokciem sprawdzi wykonanie pracy, niestety wytaczarka wciągnęła kciuka ręki lewej. Był zdruzgotany. Wezwano karetkę pogotowia i w szpitalu mocno poturbowany kciuk nadawał się tylko do amputacji.

Pacjent szukał dla siebie pomocy. I wtedy skontaktował się z lekarzem Mirosławem Kulmaczewskim specjalistą ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Po przeprowadzonej konsultacji lekarz zaproponował zabieg, który polegał na rekonstrukcji kciuka lewego poprzez przeszczep palca ze stopy prawej. Pacjent wyraził zgodę i zabieg wykonano 14 marca 2024 roku, przebiegł bez powikłań.

Jest to kolejna tak spektakularna, mikrochirurgiczna i unikatowa na skalę kraju operacja przeprowadzona przez lekarza Mirosława Kulmaczewskiego.

Pacjent po rekonstrukcji kciuka reki lewej przeszczep ze stopy prawej, w dniu naszej rozmowy 22.03.2024 roku twierdził, że czuje się dobrze i jest pełen nadziei na pełne wyzdrowienie, a 26 marca 2024 roku został wypisany do domu w stanie dobrym.

Małgorzata Adamowicz
Szpital Miejski w Elblągu

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.