› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Umowa podpisana! Światowid ma środki na rozbudowę

› biznes ponad rok temu    24.04.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Umowa podpisana! Światowid ma środki na rozbudowę fot. nadesłane

Dziś, 24 kwietnia, dyrektor Centrum Spotkań Europejskich „Światowid" w Elblągu podpisał umowę z MKiDN na rozbudowę obiektu przy placu Jagiellończyka.

Informacja, że CSE „Światowid" udało się zdobyć fundusze na przeprowadzenie remontu podana została w marcu, dziś nastąpiło podpisanie umowy.

- Ruszamy z przygotowaniami do prac – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor instytucji. – W maju ogłosimy przetarg na wyłonienie inżyniera kontraktu, następnie przygotowywany będzie kolejny przetarg na wykonawcę robót budowlanych.

Kiedy zatem ruszą prace? Jak mówi dyrektor Czyżyk, jeśli inwestycja ruszy zgodnie z harmonogramem będzie to jesień tego roku. Jak wówczas będzie funkcjonowała instytucja?

- Nie możemy zatrzymać bieżącej działalności, będziemy robić wszystko, by zminimalizować niedogodności i by nasi odbiorcy jak najmniej odczuli skutki tego przejściowego okresu – dodaje Antoni Czyżyk. – Wiemy, że najtrudniej będzie zabezpieczyć logistycznie miejsca pracy, dlatego rozmawiałem wstępnie z prezydentem miasta, być może uda się przenieść pracowników do innych pomieszczeń.

Przypomnijmy - obiekt ma zostać rozbudowany o blisko 1900 metrów kwadratowych. Powstać mają nowe przestrzenie na działania kulturalne, w tym profesjonalne pomieszczenia edukacyjne i szkoleniowe, a istniejące powierzchnie mają zostać przebudowane, by zyskać nową funkcjonalność. Powstanie m.in. nowa sala kina edukacyjnego, zmodernizowane zostaną pracownie do edukacji kulturalnej, a sala sportowa dostosowana zostanie do organizacji różnorodnych wydarzeń.

Zgodnie z umową prace zakończyć się mają w 2019 roku.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.