› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Ulica Saperów bezpieczniejsza dzięki lustrom (+ zdjęcia)

› inwestycje drogowe ponad rok temu    9.08.2016
Maciej Markowski
komentarzy 3 ocen 5 / 100%
A A A
Ulica Saperów bezpieczniejsza dzięki lustrom (+ zdjęcia) fot. Bartłomiej Ryś

Dwa nowe prostokątne lustra drogowe (u18b) pojawiły się w ciągu ulicy Saperów, na wysokości Starostwa Powiatowego. Zostały one zamontowane w lipcu i sierpniu celem poprawy widoczności na tym odcinku jezdni. Za pierwszy odpowiedzialny jest Departament Zarządu Dróg w Elblągu, a za drugi Starostwo Powiatowe. W całym mieście jest ich około 20, a montaż jednego wiąże się z kosztami rzędu około 1,5 tys. zł.

Wzdłuż ulicy Saperów każdego dnia zaparkowanych jest mnóstwo pojazdów. To mocno ogranicza włączanie się do ruchu pojazdom wyjeżdżającym chociażby z parkingów. Dlatego też pierwsze lustro drogowe postanowiono ulokować przed skrętem w ulicę Ułańską, na wysokości wyjazdu z tzw. miasteczka szkolnego. Drugie natomiast 20 metrów dalej od strony parkingu przy Starostwie Powiatowym, przed skrzyżowaniem z ulicami Mierosławskiego oraz Szwoleżerów.

Obydwa są wypukłe, co w przypadku luster prostokątnych daje dokładniejszy i szerszy obraz. Zazwyczaj ustawia się je w miejscach, gdzie niezbędna jest dobra widoczność na małym obszarze, np. wąskich ulicach czy terenie gęsto zabudowanym.

Zapraszamy od mini-galerii zdjęć.

 

    dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

    Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

    • 0
      ZADOWOLONY
    • 0
      ZASKOCZONY
    • 0
      POINFORMOWANY
    • 2
      OBOJĘTNY
    • 0
      SMUTNY
    • 0
      WKURZONY
    • 1
      BRAK SŁÓW
    Komentarze (3)

    Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

    dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
    ~ 87ytresdfgh
    ponad rok temu ocena: 33%  3
    Te lustra są bardzo zdradliwe i nigdy z nich nie korzystam. Wolę się zatrzymać i kilkakrotnie dokładnie się rozejrzeć. W tych lustrach nie widać szybko nadjeżdżających pojazdów.
    ~ Pilna za pośrednictwem redakcji
    ponad rok temu ocena: 0%  2
    Pilnie potrzebne takie lustro przy ul. Chopina, róg z ul. Kopernika. Krzaki i samochody zasłaniają wyjazd. Lustro powinno być umieszczone na słupie na rogu ulicy obok dawnego hospicjum. Wiele razy mieszkańcy prosili UM o to lustro. UM ma w dupie mieszkańców,nawet biurwy nie wiedzą gdzie jest ul. Chopina w Elblągu. Ale pisma do zapłaty podatku to wiedzś gdzie wysłać,nie?
    ~ Pilna za pośrednictwem redakcji
    ponad rok temu ocena: 33%  1
    Pilnie potrzebne takie lustro przy ul. Chopina, róg z ul. Kopernika. Krzaki i samochody zasłaniają wyjazd. Lustro powinno być umieszczone na słupie na rogu ulicy obok dawnego hospicjum. Wiele razy mieszkańcy prosili UM o to lustro. UM ma w dupie mieszkańców,nawet biurwy nie wiedzą gdzie jest ul. Chopina w Elblągu. Ale pisma do zapłaty podatku to wiedzś gdzie wysłać,nie?
    Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
    Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.