› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Ukryte skarby, dzieła sztuki, złoto, lochy. Jacek M. Kowalski o tym, co ukryte między prawdą a bajkami

› bieżące 10 miesięcy temu    30.11.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Ukryte skarby, dzieła sztuki, złoto, lochy. Jacek M. Kowalski o tym, co ukryte między prawdą a bajkami fot. Nadesłane

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu oraz Polskie Towarzystwo Historyczne, Oddział w Elblągu zapraszają miłośników tajemnic przeszłości na spotkanie w Kawiarence Clio, które odbędzie się w muzealnym budynku zw. Gimnazjum we wtorek 6. grudnia o godz. 17.00.

Gościem specjalnym będzie Jacek M. Kowalski, autor szeregu publikacji i książek na temat tajemnic II wojny światowej i lat późniejszych, poszukiwań i losów zaginionych obiektów, kolekcji i dzieł sztuki.

Jacek M. Kowalski – archeolog z wykształcenia, do niedawna pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego, od kilkunastu lat prowadzący badania archiwalno-historyczne nad fascynującymi wielu miłośników historii tajemnicami II wojny światowej. Wraz z Robertem Kudelskim i Zbigniewem Rekuciem jest współautorem opracowań: „Tajemnica Riese. Na tropach największej kwatery Hitlera”, Łódź 2002 (seria: Polska dla Odkrywców), „Złoto generałów. Służby specjalne PRL na tropie skarbów III Rzeszy”, Kraków 2009, „Wojenne sekrety Lubiąża”, Kraków 2010 (seria: Militarne sekrety), „Lista Grundmanna”, Warszawa 2015. Pracował także przy realizacji licznych filmów dokumentalnych dla kanałów Historia – Discovery, TVN Historia, TVP, BBC 4, Smithsonian Channel.

Czy wiarygodne są opowieści o tajnych podziemnych obiektach? Ile prawdy kryje się w legendach o ukrytych kolekcjach i kosztownościach? Skąd się wzięło zainteresowanie służb specjalnych - wywiadu, kontrwywiadu, SB tymi tematami? Co można odkryć w archiwach? I wreszcie: gdzie się kończy historia, a zaczyna "medialna sieczka"? Odpowiedzi na te pytania poznamy już we wtorek. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.

Agnieszka Sławińska
Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.