› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Ukarany za wylewanie szamba

› bieżące miesiąc temu    27.05.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Ukarany za wylewanie szamba fot. Straż Miejska Elbląg

Mieszkaniec Elbląga, choć posiada obowiązek przyłączenia swojej nieruchomości do istniejącej sieci kanalizacyjnej obowiązku tego wykonać nie chce. Ponadto pozbywa się zebranych na terenie nieruchomości nieczystości ciekłych w sposób niezgodny z przepisami.

Strażnicy dostali informację, że nad jednym z osiedli domków jednorodzinnych unosi się nieznośny fetor - smród. Wielokrotnie podejmowane interwencje nie przynosiły rezultatów, gdyż sprytny sprawca wylewał szambo o różnych godzinach i nie przyznawał się do czynu.

Kiedy udało się zebrać odpowiedni materiał dowodowy skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

Sąd Rejonowy w Elblągu uznał mężczyznę za winnego popełnienia czynów i łącznie za 13 postawionych przez Straż Miejska w Elblągu zarzutów ukarał go karą grzywny w wysokości 3000 zł.

Zgodnie z przepisami każdy właściciel nieruchomości ma obowiązek przyłączenia jej do istniejącej sieci kanalizacyjnej lub wyposażenia nieruchomości w szambo albo przydomową oczyszczalnię ścieków bytowych.

Właściciele nieruchomości wyposażonych w zbiorniki bezodpływowe zobowiązani są do pozbywania się nieczystości ciekłych z terenu nieruchomości z taką częstotliwością, która zapewni niedopuszczenie do przepełnienia zbiornika i wylewania się nieczystości ciekłych na powierzchnię terenu lub do gruntu.

Na właścicieli nieruchomości wyposażonych w indywidualne oczyszczalnie ścieków nakłada się obowiązek takiego ich użytkowania, który zapewni uzyskanie wymaganych efektów oczyszczania oraz niedopuszczenie do wylewania się nieczystości ciekłych na powierzchnię terenu lub do gruntu.

Wylewanie szamba szkodzi środowisku, zdrowiu, a także pociąga za sobą odpowiedzialność karną.

Straż Miejska w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ jan marian rakieta
miesiąc temu ocena: 100%  1
straszna kara aż mnie zmroziło , podejrzewam że więcej wydała straż miejska na paliwo żeby go złapać , karać tak żeby odczuł albo w ogóle
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.