› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Uczniowie ZST w laboratorium PWSZ

› bieżące 10 miesięcy temu    5.11.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Uczniowie ZST w laboratorium PWSZ fot. Nadesłane

W dniach 18-28 października uczniowie klas trzecich o profilu technik analityk odbyli zajęcia praktyczne w laboratorium chemicznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, które znajduje się w Instytucie Politechnicznym przy al. Grunwaldzkiej 137.

Tematyka zajęć obejmowała zagadnienia z zakresu analizy jakościowej oraz ilościowej. Uczniowie wykonywali analizy w zakresie: identyfikacji wybranych kationów i anionów, oznaczania zasadowości i twardości wody oraz zawartości wolnego dwutlenku węgla w próbce wody wodociągowej, oznaczania żelaza ogólnego w wodzie.

Te zagadnienia są częścią programu zajęć z przedmiotu analityka chemiczna i środowiskowa i były omawiane na lekcjach. Uczniowie mogli zastosować w realnych warunkach pracy zdobyte w szkole umiejętności praktyczne, obsługiwali sprzęt występujący w firmach i laboratoriach analitycznych. Dzięki temu doskonale poradzili sobie z zadaniami przygotowanymi dla nich, nie mieli problemu ze zrozumieniem treści i wykonywaniem ćwiczeń.

Utrwalone podczas zajęć umiejętności pozwolą uzyskać jeszcze lepsze wyniki na egzaminie potwierdzającym kwalifikacje w zawodzie technik analityk.

Uczniowie naszej szkoły pracowali w pracowni, w której wykonuje się inżynierskie prace dyplomowe o charakterze badawczym.

A. Kuczmarska
Zespół Szkół Technicznych

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.