› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Uczeń ZSIŚiU z Furią wszedł do „IV Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych”

› rozwój i edukacja ponad rok temu    12.11.2015
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Uczeń ZSIŚiU z Furią wszedł do „IV Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych”

W ostatnią sobotę blisko 40 drużyn z Północnej Polski przystąpiło do eliminacji regionalnych „IV Ogólnopolskiego Turnieju Maszyn Wiatrowych". Uczestnicy musieli wykazać się dużą wiedzą techniczną, umiejętnościami konstrukcyjnymi i pomysłowością. Etap ten stał się przepustką do ogólnopolskiego finału dla ucznia elbląskiego Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług im. Mikołaja Kopernika.

Turniej Maszyn Wiatrowych polega na zbudowaniu modelu maszyny przetwarzającej energię wiatru na energię mechaniczną. Uczniowie swoje konstrukcje wykonują samodzielnie lub w dwu- trzyosobowych zespołach. Maszyny badane są na profesjonalnym stanowisku pomiarowym i oceniane w trzech kategoriach: "Największa moc", "Obroty przy obciążonym wale maszyny", "Moment obrotowy przy zatrzymanym wale". Suma uzyskanych punktów we wszystkich kategoriach decyduje o jakości maszyn i miejscu zajętym w klasyfikacji generalnej.

W etapie regionalnym Elbląg reprezentowany był przez 5 drużyn z Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu i 1 drużynę ze Środowiskowego Hufca Pracy. Elbląskie drużyny stanęły do walki z innymi uczniami z województwa warmińsko-mazurskiego, a także województw zachodniopomorskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Zmagania były niezwykle ciężkie, a konkurencja duża. Po ostatecznym podliczeniu punktów okazało się, że jeden z elblążan znalazł się w pierwszej trójce, a tym samym zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego. Uczeń ZSIŚiU - Stanisław Bodziacki i jego turbina wiatrowa o nazwie „Fury" zajęli trzecie miejsce.

Rozstrzygnięcie turnieju na poziomie krajowym odbędzie się na początku grudnia. Na zwycięzcę czeka nagroda warta 1000 zł. Mamy nadzieję, że uczeń Zespołu Szkół Inżynierii Środowiska i Usług „zdmuchnie" konkurencję i stanie na szczycie podium.

Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług w Elblągu

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 1
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.