› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Tydzień Profilaktyki Uzależnień w III LO w Elblągu

› rozwój i edukacja 8 miesięcy temu    2.12.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
M. Cieślak - warsztaty profilaktyczneM. Cieślak - warsztaty profilaktyczne fot. nadesłana

W dniach 18-22 listopada 2019 r. w III Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu został zorganizowany Tydzień Profilaktyki Uzależnień. Na różnego rodzaju zajęciach przeprowadzanych przez wychowawców i specjalistów poruszane były między innymi takie tematy jak: fonoholizm, zakupoholizm, uzależnienie od papierosów, alkoholu, hazardu. W spotkaniach uczestniczyli zarówno uczniowie, jak i rodzice oraz nauczyciele.

Warsztaty oraz happeningi zorganizowane przez uczniów i wychowawców pokazały, jak dużą kreatywnością potrafią wykazać się młodzi ludzie. Na szkolnych korytarzach pojawiły się stoiska, plansze oraz plakaty prezentujące wyniki ankiet, zdjęcia, hasła reklamowe. Młodzież w twórczy sposób podeszła do tego jakże trudnego tematu.

Na warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez p. Marka Cieślaka dotyczących uzależnień chemicznych i behawioralnych uczniowie zdobyli niezbędną wiedzę na temat walki z różnego rodzaju nałogami. W czasie spotkania z funkcjonariuszami Straży Granicznej mieli okazję zapoznać się z obowiązującymi przepisami prawnymi. Z kolei funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej w Elblągu zademonstrowali, w jaki sposób zażycie środków psychoaktywnych wpływa na funkcjonowanie ludzkiego organizmu.

Zajęcia z wychowawcami i specjalistami miały na celu przestrzec wszystkich przed zgubnym działaniem różnych uzależnień. Młodzież mogła też przekonać się, jak szybko powstaje uzależnienie.

Katarzyna Ruta, III Liceum Ogólnokształcące w Elblągu

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (0)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.