› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Tworzenie możliwości i sukces organizacyjny małym lokalnym uniwersytetom na Ukrainie

› bieżące miesiąc temu    17.04.2024
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Tworzenie możliwości i sukces organizacyjny małym lokalnym uniwersytetom na Ukrainie

Od 1 marca 2023 roku Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu realizuje projekt Unii Europejskiej pn. BOOST (Bringing Opportunities and Organizational Success to Small Local Universities in Ukraine).

Partnerami projektu są: University of Tartu - koordynator (Estonia), Univerza na Primorskem Universita del Litorale(Slovenia), Akademia Nauk Stosowanych w Elblągu (Poland), 5 uczelni z Ukrainy - Poltava V.G. Korolenko National Pedagogical University, Donbaska Natsionalna Akademiya Budivnytstva i Arkhitektury, Bogdan Khmelnitsky Melitopol State Pedagogical University, Izmail State University of Humanities, Kremenets Taras Shevchenko Regional Academy of Humanities and Pedagogy, Mukachevo State University.

W związku z powyższym w dniach 15-19 kwietnia br. w ANS w Elblągu odbywa się wizyta studyjna z udziałem 21 przedstawicieli wszystkich partnerów projektu, tj. z Estonii, Słowenii i Ukrainy. Założeniami projektu jest, aby ukraińskie lokalne uniwersytety, położone poza centralnymi miastami, są często pomijane przez partnerów europejskich.

Projekt BOOST wspiera pięciu ukraińskich debiutantów w dążeniu do dołączenia do europejskiej przestrzeni edukacyjnej i nawiązania kontaktów z rówieśnikami z UE. W projekcie oczekuje się płynnej wymiany pomysłów i doświadczeń, ponieważ partnerzy są na podobnym poziomie i zbliżonej wielkości. W trakcie trwania projektu partnerzy z UE dzielą się swoim doświadczeniem i pomagają partnerom z Ukrainy w rozwijaniu potencjału w zakresie zarządzania, zaawansowania technicznego, cyfrowego, nauczania/uczenia się, umiędzynarodowiania. Rozwój i realizacja projektu w różnych kierunkach pozwala na osiągnięcie wysokich rezultatów w krótkim czasie.

Projekt obejmuje 3 wyjazdy studyjne na uczelnie UE, kursy szkoleniowe dla 200 uczestników podnoszące umiejętności administracyjne i dydaktyczne partnerów z Ukrainy. Projekt promuje kształcenie skoncentrowane na studencie i kształceniu mieszanym.

BOOST ułatwi uruchomienie nowego kursu dla 1000 studentów i aktualizację 60 kursów dla 5000 studentów. W rezultacie kursy te poprawią umiejętności uczniów i ich szanse na zatrudnienie. Projekt obejmuje seminaria dla administracji uniwersyteckiej, konferencję na temat strategii cyfrowego uczenia się, tydzień międzynarodowy oraz nowy kurs doskonalenia zawodowego dla nauczycieli pracujących w społecznościach partnerów.

Ministerstwo Edukacji i Stowarzyszenie Rektorów Ukrainy jako partnerzy projektu zapewnią upowszechnienie rezultatów projektu na poziomie krajowym.
 

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.