› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Trzecia niedziela Letniego Salonu Muzycznego

› bieżące 4 miesiące temu    12.07.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Trzecia niedziela Letniego Salonu Muzycznego fot. Nadesłane

Kolejne spotkanie XXV Letniego Salonu Muzycznego Bażantarnia 2022 upłynie pod znakiem „Sceny przy stoliku” i spotkania z twórczością Sławomira Mrożka.

Aktorzy Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Mikołaj Ostrowski, Jerzy Przewłocki i Dariusz Siastacz, zaprezentują jedną z pierwszych sztuk Mrożka (1961 r.). „Karol”. Do gabinetu kulturalnego Okulisty przychodzi buńczuczny Wnuczek ze ślepawym Dziadkiem, który wnosi nabitą dubeltówkę. Dziadek potrzebuje okularów, ponieważ chce polować na Karola. Ani Dziadek, ani Wnuk nie znają Karola, nie wiedzą, kim jest ani czy zrobił coś złego, ale wcale im to nie przeszkadza. Badanie wzroku jest trudne. Rutynowe metody zawodzą, gdyż Dziadek jest analfabetą. Dziadek postanawia wypróbować okulary lekarza, okazuje się, że pasują mu świetnie, a w lekarzu rozpoznaje... Karola. Sterroryzowany strachem Okulista musi zrobić wszystko. by udowodnić, że to nie on jest tym, do którego należy strzelać.

To wszystko dzieje się w konwencji tak charakterystycznej dla twórczości Sławomira Mrożka - dramatopisarza, prozaika, satyryka, rysownika, dziennikarza.

Organizatorem Letniego Salonu Muzycznego Elbląskie Towarzystwo Kulturalne a tegorocznymi Partnerami są: Teatr im Aleksandra Sewruka w Elblągu, Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, Warmińsko-Mazurska Biblioteka Pedagogiczna im. Karola Wojtyły w Elblągu, PZŁ Oddział w Elblągu, PTTK Oddział Ziemi Elbląskiej, ZNP sekcja emerytów i rencistów w Elblągu.

17 lipca 2022 r., muszla koncertowa w Bażantarni, wstęp wolny, początek koncertu godzina 17.00.

W trakcie koncertu prowadzona jest zbiórka na rzecz ukraińskich uchodźców.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.