› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Trwa rewitalizacja Parku Dolinka. Urząd Miejski ostrzega

› bieżące ponad rok temu    14.05.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
Trwa rewitalizacja Parku Dolinka. Urząd Miejski ostrzega fot. UM Elbląg

Jak informuje Urząd Miejski w Elblągu prace budowlane w parku Dolinka przebiegają zgodnie z harmonogramem. Obecnie kontynuowane są roboty związane z przebudową amfiteatru, ścieżek i instalacji elektrycznych. Rozpoczęły się również prace i montaż urządzeń w obrębie strefy relaksu i strefy seniora.

Wykonawcy inwestycji robią wszystko, aby zgodnie z umowami – jeszcze w tym roku elblążanie mogli cieszyć się z nowego miejsca wypoczynku i rekreacji.

- Aktualnie jednak jest to teren budowy, dlatego apelujemy do mieszkańców, aby z uwagi na bezpieczeństwo zdrowia i życia nie wchodzili do parku. Z uwagi między innymi na bardzo dużą ilość ciężkiego sprzętu budowlanego nie jest to odpowiednie miejsce do opalania się, spacerów, zabaw z dziećmi, czy czworonożnymi pupilami - informuje Urządk Miejski w Elblągu.

W przypadku nieszczęśliwego wypadku ani inwestor, ani wykonawcy nie będą ponosili odpowiedzialności.

Ratusz przypomina również, że za niestosowanie się do zakazów, mieszkańcom mogą grozić kary porządkowe, które egzekwowane będą przez służby miejskie.

Teren budowy jest odpowiednio oznakowany. Niestety taśmy zagradzające oraz znaki są notorycznie niszczone.

- Raz jeszcze apelujemy więc o rozsądek, byśmy już za kilka miesięcy wspólnie mogli korzystać z uroków Parku Dolinka i atrakcji, które są w nim przygotowywane.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Zniesmaczony
ponad rok temu ocena: 33%  1
Na wykonawcy ciazy obowiazek zabezpieczyc teren budowy tak aby dostep byl niemozliwy. Prosze nie straszyc mieszkancow karami. Tak postepuje tylko nieudolna wladza. Poza tym co za debil wymyslil ten plac zabaw na samej gorze toru saneczkowego? Paparazzi przejedzcie sie i przekonaj się. Zniszczono taka zimowa atrakcje z czego Elblag byl. Slynny. Tor saneczkowy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.