› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

komentowane

oceniane

Trutki dla szczurów koło lodowiska. Czytelniczka ostrzega właścicieli psów i prosi o udostępnienie informacji

› daj znać 4 miesiące temu    18.01.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 5 ocen 1 / 100%
A A A
Trutki dla szczurów koło lodowiska. Czytelniczka ostrzega właścicieli psów i prosi o udostępnienie informacji

Wiemy, co grozi psu po zjedzeniu trutki na szczury. Niestety, czasem można spotkać je również w miejsach ogólnodostępnych. Nie wiadomo, czy wynika to ze złej woli, czy też po prostu z ludzkiej głupoty. Faktem jest, że co roku setki psów umiera w męczarniach po spożyciu trutki.

Dziś, 18 stycznia, Czytelniczka ostrzegła właścicieli psów o trutce wyłożonej w miejscu publicznym, zwracając się z prośbą o udostępnienie informacji:

Bok lodowiska przy ul. KAROWEJ !!!! Są położone trutki dla kotów i szczurów. Proszę pilnować swoich pupili, mój pies dzis zjadł i nie wiadomo czy przeżyje do rana :( 

Ostrzeżenie pojawiło się na grupie Spotted & Hejted: Elbląg na Facebooku.

Pilnujcie swoich pupili. Co zrobić jednak, gdy obawiacie się, że pies zjadł trutkę? Jakie są objawy? Najczęściej występują wymioty i biegunka, które mogą wystapić z opóźnieniem w przypadku, gdy pies zjadł tylko niewielką ilość trucizny. Najczęściej dopiero po kilku dniach rozwija się typowy obraz choroby: bardzo silne pragnienie, apatia, brak apetytu. Najczęściej pies kończy życie w męczarniach. Wystepują porażenia nerwowe, zaburzenia w czynności serca... Są jednak środki, które działają znacznie szybciej... Lekarze wetrynarii radzą nie zwlekać w takich przypadkach, gdyż każda minuta jest na wagę życia. Ważne jest posiadanie informacji o rodzaju zastosowanej trutki. Weterynarz będzie wiedział wówczas jak postępować. Informacjio o rodzaju zastosowanej substancji powinien udzielić administrator bloku, osiedla... Czasem opakowanie po środku znajduje się obok trutki. Pierwsza pomoc polega na zastosowaniu środków wymiotnych, przeczyszczających, witaminy K... Jak najszybsza wizyta u weterynarza to podstawowa wskazówka w takich sytuacjach.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 7
  WKURZONY
 • 3
  BRAK SŁÓW
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kot
4 miesiące temu ocena: 100%  5
Cyt. "... Są położone trutki dla kotów i szczurów..." Od kiedy to wykłada się trutki dla kotów?! Pani z racji tego, że ma psa, to uważa, że koty można ot tak wytruć, jak szczury?! Jestem sympatyczką wszystkich zwierząt i nie lubię takiego rozumowania typu: Mam psa, a kotów można się pozbyć! Na moim osiedlu "mili" sąsiedzi bez serca i całkowitej empatii celowo wykładali trutki na zewnątrz, w miejscach pojawiania się i dokarmiania kotów. W ten sposób wytruli w sezonie ok. 10 kotów i umierały w cierpieniach :/ A one do tej pory przynajmniej zmniejszały liczebność gołębi obsrywające nieustannie parapety. Mysz, czy szczura także potrafiły dopaść. Natomiast z jeżami, które systematycznie się u nas pojawiają żyły w symbiozie, nawet z jednej miski piły wodę i jadły pokarm (wiem, że jeże nie powinny jeść kociej karmy, ale trudno było upilnować).
~ Robo
4 miesiące temu ocena: 100%  4
Koty na smyczy?
~ Attent
4 miesiące temu ocena: 100%  3
Szczególnie wieczorem udam się do weterynarza jak w Elblągu żaden już nie przyjmuje i nie odbiera.
~ Elblążanin
4 miesiące temu ocena: 56%  2
O ile mi wiadomo to właściciele psów powinni je prowadzać na smyczy i w kagańcach
~ ED
4 miesiące temu ocena: 63%  1
Albo na smyczy albo w kagańcu, obie te rzeczy muszą mieć tylko psy ras uznawanych za groźne. Mój pies chodzi na smyczy, ale jak to prawie każdy pies, wciąga jak odkurzacz wszystko co choć trochę nadaje się do jedzenia. Prośba do redakcji, czy moglibyście tą informację o trutce zweryfikować np. w spółdzielni Sielanka? Co raz więcej plotek się pojawia i co raz więcej nazw ulic na których trutki są rozłożone.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.