› sport ponad rok temu    12.10.2015
Michał Libuda
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
Trójeczka ograła Truso fot. Bartłomiej Ryś

Podopieczni trenera Arkadiusza Majewskiego przegrali w pierwszym spotkaniu w tym sezonie na własnym parkiecie z Trójeczką Olsztyn 68-74. Mimo bardzo zagorzałego dopingu miejscowych kibiców, rywal okazał się bardziej skuteczny w sytuacjach rzutowych. Najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy został Jakub Gołębiewski, którego niedawno pozyskało Truso.

Nasi koszykarze mieli bardzo trudnego rywala. Trójeczka to zespół, w którym występują ciekawi zawodnicy, z doświadczeniem w wyższych klasach rozgrywkowych. Truso nie brakowało umiejętności jednak widać było przewagę olsztynian, w postaci lepszych warunków fizycznych. Pod koszem w zasadzie dominowała Trójeczka. Gospodarze starali się wykorzystywać akcje indywidualne czy rzuty z dystansu. W pierwszej kwarcie Truso trafiło trzy takie rzuty zza linii 7 metrów. Truso dominowało, było zespołem lepszym jednak kłopoty z Trójeczką zaczęły się w następnych minutach.

Gołębiewski i spółka grali bardzo nerwową, niedokładną i pełna błędów koszykówkę. - Na parkiecie było kilku młodszych zawodników jednak oprócz tego przegrywaliśmy walkę pod tablicami z Trójeczką - mówi trener Majewski. Wtedy z 8 punktowej przewagi miejscowych zrobiło się 5 punktów więcej dla rywala. Truso nie mogło powstrzymać kontrataków i celnych rzutów Wojciecha Glabasa. Trójeczka osiągnęła ponad 20 punktową przewagę jednak w koszykówce to można odrobić. W czwartej kwarcie festiwal rzutów wolnych. Trójeczka nie przejęła się gwizdami kibiców i potrafiła utrzymać wygraną.

- W tym sezonie chcemy walczyć o awans. Pozyskaliśmy sponsora firmę Construct. Skład jest wzmocniony kilkoma zawodnikami takimi jak Jakub Gołębiewski, Filip Sowiński, Jakub Rychlicki czy Radek Celber - mówił trener Majewski

Truso Construct Elbląg - Trójeczka Olsztyn 68-74 (12-20, 9-22, 15-27, 26-13)

Truso Elbląg: Rychlicki, Słowiński 6 (2), Jakubów 7, Pawlak 6, Iwański, Kopycki 2, Borysewicz, Huber, Gołębiewski 30 (3), Budziński 14 (1), Jastrzębski, Pożarycki 3 (1)