› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Tragiczny weekend w Krynicy Morskiej (aktualizacja)

› region 6 miesięcy temu    7.08.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Tragiczny weekend w Krynicy Morskiej (aktualizacja) fot. Marcin Mongiałło

Dwóch mężczyzn zaginęło w sobotę na niestrzeżonej plaży na Mierzei Wiślanej. Jeden z nich został wyłowiony z morza przez turystów. Zmarł w trakcie reanimacji. Drugiego do wieczora nie odnaleziono. 

Zaginięcie dwóch mężczyzn w wieku 55 i 37 lat zgłoszono o godzinie 14.46 w Nowej Karczmie (potocznie także Piaski, część Krynicy Morskiej) w województwie pomorskim. Obaj pochodzili z Grudziądza i byli ze sobą spokrewnieni. Przebywali nad morzem ze swoimi żonami. Czas spędzali nie niestrzeżonej plaży.

Nieudana reanimacja

55-latek został wyłowiony z morza przez turystów, którzy rozpoczęli resuscytację. Po przyjeździe pogotowia, reanimację przejęli ratownicy medyczni. Trwała prawie godzinę, lecz mężczyzna zmarł. Do wieczora w sobotę nie udało się odnaleźć drugiego z zaginionych.

Źródło: TVN24.pl

-------

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa podało, że w sobotę (4 sierpnia) utopiło się aż 14 osób. Był to niechlubny, tragiczny tegoroczny rekord. Dzień wcześniej, 3 sierpnia utonęło 6 osób...

W tym sezonie w wodzie zginęło już 281 osób.

– możemy przeczytać na Twitterze RCB. 

Aktualizacja

W poniedziałek, 6 sierpnia o godz. 6:25 policjant dyżurny KPP w Nowym Dworze Gdańskim otrzymał zgłoszenie o znalezieniu na plaży w Krynicy Morskiej zwłok ludzkich. Prawdopodobnie jest to ciało poszukiwanego 37-latka. Nowodworscy policjanci będą dalej wyjaśniać okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 4
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.