› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Tragedia we Fromborku. Zwłoki mężczyzny w Zalewie Wiślanym

› bieżące 16 dni temu    13.09.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Tragedia we Fromborku. Zwłoki mężczyzny w Zalewie Wiślanym fot. PSP Braniewo

Mimo tego, że mamy już wrzesień, to lato nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. Nadal wiele osób korzysta z pięknej pogody i przebywa nad wodą. Jednak, aby spędzić ten czas bezpiecznie, należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, bo o wypadki i utonięcia wcale nie jest trudno. Niestety kąpiel w Zalewie Wiślanym zakończyła się tragicznie dla 38-letniego mężczyzny, którego ciało ujawnili mężczyźni spacerujący po fromborskim molo.

We wtorek (12.09.2023 r.) około godziny 22:00 we Fromborku, spacerujący po molo mężczyźni zauważyli w wodach Zalewu Wiślanego dryfujące ciało mężczyzny. Świadkowie zdarzenia wydobyli poszkodowanego na brzeg w pobliżu plaży, powiadomili służby ratownicze i przystąpili do reanimacji. Niestety pomimo 40-minutowej resuscytacji nie udało się przywrócić czynności życiowych i będący na miejscu lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Policjanci ustalili, że był to 38-letni mieszkaniec Elbląga. Trwają czynności wyjaśniające okoliczności tego zdarzenia.

Bezpieczeństwo nad wodą powinno być priorytetem dla wszystkich. Przestrzeganie podstawowych zasad pomoże nam cieszyć się bezpiecznymi doświadczeniami nad wodą. Pamiętajmy, że zdrowy rozsądek, świadomość otaczającego środowiska oraz odpowiednie przygotowanie mogą zapobiec wielu wypadkom i tragediom. Nie bądźmy obojętni na przestrzeganie zasad bezpieczeństwa wodnego, ponieważ może to mieć nieodwracalne konsekwencje.

Stanowczo zakazuje się wchodzenia do wody po spożyciu alkoholu. Grozi to utonięciem lub groźnym dla zdrowia podtopieniem się!

Policja Braniewo

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.