› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Trądzik młodzieńczy zabiegi u kosmetyczki i kosmetologa – część.1

› poradnik ponad rok temu    22.02.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Trądzik młodzieńczy zabiegi u kosmetyczki i kosmetologa – część.1

Terapia trądziku szczególnie postaci z obecnością zaskórników może okazać się niezbędna u kosmetologa – mówi Adriana Marciniak z Kliniki Medesta.

Kiedy zgłosić się do kosmetyczki lub kosmetologa z problemem cery trądzikowej?

Czasem leczenie dermatologiczne trądzika jest niewystraczające, a żele i maści do smarowania potrafią przesuszyć skórę i zniechęcają młodego człowieka do ich stosowania. To dobry moment, aby dołączyć zabiegi kosmetyczne i pilingi dermatologiczne. Zmniejszą one podrażnienia skóry i poprawią skuteczność leczenia dermatologicznego.

Czym jest trądzik młodzieńczy?

Trądzik pospolity jest chorobą przewlekłą, niezakaźną. Na powstawanie trądziku ma wpływ wiele czynników. Po pierwsze nadmierna produkcja sebum przez gruczoły łojowe, po drugie nadmierna keratynizacja (rogowacenie) komórek naskórka, w efekcie, czego dochodzi do zablokowania ujść gruczołów łojowych i powstawania zaskórników (zmiany niezapalne). W następstwie „zatkania” gruczołów łojowych, zaskórniki kolonizowane są bakteriami ze skóry m.in. (beztlenowe Propionibacterium acnes). Takie warunki są idealne dla namnażania drobnoustrojów, które „żywią” się łojem i powodują powstawanie zmian zapalnych (m.in. krost z treścią ropną czy w poważniejszych stanów: tj. guzki, torbiele, cysty).

Kiedy na naszej skórze pojawia się stan zapalny należy najpierw skonsultować się z dermatologiem, aby włączyć leczenie farmakologiczne celem zmniejszenia ilości bakterii i podleczenia zmian zapalnych.

W prawidłowym leczeniu trądziku kluczowe miejsce ma współpraca dermatologa z kosmetologiem. W razie jakichkolwiek wątpliwości w Klinice Medesta lekarze dermatolodzy i kosmetolodzy pracują w sąsiadujących ze sobą gabinetach. Bywają sytuacje, że wspólnie konsultują się w sprawie problematycznej cery u pacjentów. Lekarz dermatolog przepisuje potrzebne leczenie dla skóry trądzikowej, a kosmetolog wykonuje zabiegi, które wspomagają i podtrzymują leczenie oraz zapobiegają nawrotom choroby.

http://www.danutadabrowska.pl/17-Dermatologia-ogolna.html

W naszej klinice Medesta znajdą Państwo sprawdzone zabiegi. O doborze zabiegu decyduje doświadczona kosmetyczka lub kosmetolog oraz lekarz dermatolog. W kolejnej część opiszemy najczęściej stosowane zabiegi w pielęgnacji skóry trądzikowej.

Pełną ofertę znajdziecie Państwo na: www.medesta.pl

Medesta Dermatologia i Medycyna Estetyczna
Lekarz Danuta Dąbrowska i Michał Dąbrowski spółka partnerska
Elbląg, ul. Legionów 8/C, kontakt@medesta.pl
tel. 730 050 050, tel. 730 730 353
czynne od pon. do pt. 8.00-18.00

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (0)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.