› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

TOP 5 sposobów na pozbycie się stresu przed egzaminem

› bieżące 25 dni temu    22.09.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
TOP 5 sposobów na pozbycie się stresu przed egzaminem

Ogarnia Cię stres przed egzaminem? Ważne i przełomowe wydarzenia w naszym życiu potrafią wywołać dyskomfort. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych metod na radzenie sobie w takich sytuacjach. Zobacz 5 najefektywniejszych sposobów jak opanować stres przed egzaminami.

1. Dotleń mózg

Odpowiednia ilość tlenu, jaki przepływa przez nasz organizm, potrafi ustabilizować pracę mózgu. Dotlenianie tego organu może przełożyć się na uspokojenie rozkołatanych myśli. Co za tym idzie, działanie takie pozwala również opanować stres przed egzaminem. Możesz wybrać jedną z poniższych opcji, które ustabilizują organizm, wspierając właściwy przepływ tlenu w krwioobiegu:

Wykonaj ćwiczenia oddechowe

  • Trenuj jogę lub medytację
  • Wyjdź pobiegać lub przejechać się na rowerze
  • Idź na spacer do lasu

Warto dotleniać mózg nie tylko przed samym egzaminem, ale także każdego dnia. Dzięki temu łatwiej będziemy przyswajać wiedzę, jak również odpędzimy wszelkie negatywne myśli.

2. Bądź przygotowany do egzaminu na 100%

Właściwe przygotowanie to zwykle klucz do sukcesu. Jeżeli masz pewność, że powtórzyłeś cały materiał do egzaminu, stres nie powinien Cię w ogóle dotyczyć. Zyskując pewność siebie, możesz skutecznie uporządkować swoje myśli. Chcąc właściwie przygotować się do egzaminu, opłaca się skorzystać z pomocy profesjonalistów.

Warto sięgnąć po pomocną dłoń wykwalifikowanych korepetytorów i nauczycieli, a takich znajdziesz w serwisie internetowym BUKI. Podczas korepetycji nie tylko skutecznie powtórzysz materiał do egzaminu, ale także opanujesz stres przed egzaminem. Współpraca z certyfikowanym korepetytorem daje bardzo szerokie spektrum możliwości, dzięki których zapomnisz o stresie.

3. Zmień nawyki żywieniowe

Kostka ciemnej czekolady podniesie poziom endorfin, czyli hormonu szczęścia. Kostka wystarczy, nie trzeba od razu pałaszować całej tabliczki! Jeśli chcesz wiedzieć jak opanować stres przed egzaminem dzięki żywności, wypróbuj zmianę swoich codziennych nawyków. Postaw na wysokiej jakości świeże i naturalne produkty.

Odstaw mięso i produkty odzwierzęce, które powodują „zamulenie” organizmu, negatywnie wpływając na pracę mózgu. Wprowadź do swojej codziennej diety więcej warzyw i owoców, a także pełnoziarnistych produktów piekarskich. Unikaj przetworzonych i modyfikowanych posiłków, w tym przede wszystkim tych, o podwyższonej zawartości cukru. Odpowiedni poziom witaminy C i B12, a także magnezu, wapnia i cynku pozwoli Ci pozbyć się stresu w naturalny sposób.

4. Wynagradzaj siebie

Nie ucz się do egzaminu bez przerwy, bo to tylko będzie potęgować stres. Zadbaj o odpowiednie chwile dla siebie, podczas których postawisz na wytchnienie. Tylko nie rozleniwiaj się za bardzo, bo przecież życie to nie tylko przyjemności, ale i obowiązki. Zaplanuj sobie swój dzień nauki do egzaminu tak, by wystarczyło czasu na przyswajanie wiedzy i zajęcia sprawiające Ci nieco więcej frajdy.

Warto stworzyć sobie system nagród. Przykładowo, za każdą przyswojoną porcję materiału lub godzinę spędzoną nad książkami zrób sobie 15 minut przerwy. W tym czasu idź na spacer, wykonaj krótkie ćwiczenia fizyczne, zjedz pełnowartościowy posiłek. Dzięki temu Twój mózg nie będzie czuł obciążenia i zmęczenia, a Ty opanujesz stres przed egzaminem.

5. Unikaj negatywnie nastawionych ludzi

Jak się nie stresować, jeśli wszystkie koleżanki i koledzy też się stresują? No właśnie, najlepiej będzie nie otaczać się negatywnie nastawionymi do życia osobami. Kontakt z nimi tylko potęguje stres, a przecież chcemy tego uniknąć.

Za cel postaw sobie przygotowanie do egzaminu i podejście do niego. Spotkania towarzyskie z osobami, które nie motywują Cię do pracy, przełóż na terminy po egzaminie. Skup się na tym co ważne w danej chwili i nie pozwól, by negatywne nastawienie innych wpływało na Ciebie.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.