› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

To już 10 lat Szkoły Pijarów w Elblągu

› bieżące ponad rok temu    2.02.2014
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 9 / 44%
A A A
To już 10 lat Szkoły Pijarów w Elblągu fot. Szkoła Pijarów

Czas każdy odlicza inaczej. Dla jednych minuta, godzina, doba, dla drugich- przeszłość i przyszłość, dla innych to krawiec kulawy. Gdy popatrzymy na historię naszej szkoły, zobaczymy, że minęło 10 lat. I znowu usłyszymy różne głosy – to już 10 lat, to dopiero początek, pierwsze 10 lat.

Jednak dla społeczności szkolnej to wspólnie spędzony, niezapomniany czas. Podczas tej dekady wiele się wydarzyło, odeszli ludzie, którzy jeszcze przed chwilą tworzyli wspaniałą atmosferę, przybyli nowi nauczyciele, kolejni uczniowie. Stronice kronik skrywają uroczystości, konkursy, wycieczki, sukcesy.

A wszystko rozpoczęło się 1 września 2004 roku uroczystą Mszą świętą, której przewodniczył J.E.Ks.Bp Jan Styrna w kościele Miłosierdzia Bożego. W uroczystościach otwarcia Publicznego Zespołu Szkół Zakonu Pijarów wzięli udział: o. Józef Rupert, asystent o. generała Zakonu Pijarów z Rzymu oraz o. Józef Tarnawski, ówczesny prowincjał Polskiej Prowincji Zakonu Pijarów. Nowa szkoła powstała na bazie dotychczasowej Szkoły Katolickiej. W pierwszym roku nauki do Publicznej Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów uczęszczało 74 uczniów, zaś do Publicznego Gimnazjum Zakonu Pijarów 81 gimnazjalistów.

Od samego początku do kalendarza imprez szkolnych wpisano: comiesięczne msze święte, uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych, święto patrona szkoły, wigilie klasowe, jasełka, bale karnawałowe dla uczniów klas I-III, piknik szkolny, dzień rodziny. Tradycją okazały się koncerty charytatywne, organizowane przy udziale grupy charytatywnej oraz grupy muzycznej, wyjazdy integracyjne, dni sportu. Dziesiąty rok istnienia szkoły niech będzie czasem wspomnień, spotkań, aby ożyły obrazy wspólnie przeżytych chwil. Byśmy mogli nie tylko popisać się wiedzą humanistyczną, matematyczną, przyrodniczą, ale powspominać wspaniałych ludzi, szkolne przyjaźnie, zabawy, przygody.

Izabela Zwierzyńska

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 1
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ okoliczny obserwator
ponad rok temu ocena: 0%  2
młodzież z tych szkół składa rączki codziennie w modlitwie, a kompletnie nie różni się od dzieci z innych szkół
~ exuczeń
ponad rok temu ocena: 43%  1
Osobiście wspominam tę szkołę bardzo źle, a nawet gorzej, i staram się jednak o niej nie pamiętać, a nawet jak najszybciej zapomnieć. Można wspominać wspaniałych ludzi , którzy tworzyli tę szkolę, ale oni już dawno tam nie pracują, zostali przeniesieni lub wydaleni, a to co przyszło po nich, nie jest warte wspomnień. Jeśli chodzi o szkolne przyjaźnie, to w tej szkole w 90-ciu% tego nie ma . Jeśli zaś chodzi o zabawy porównując to do " niekatolickiej " szkoły to również tego nie ma. Także szkoła produkująca snobów, ale może w tym szaleństwie jest metoda,. czasy są coraz cięższe, i tylko tacy mogą przeżyć. Nie wiem tylko czy patron tej szkoły nie przewraca się w grobie, widząc, dokąd zmierzają ideały, jakie powinny przyświecać Tej szkole. Szczęść Boże. ps. ciekawe, czy portal będzie miał " cojones", żeby zamieścić ten komentarz
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.