› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Ten lek jest groźny dla zdrowia - pozbądź się go

ponad rok temu    3.08.2017
Witold Chrzanowski
komentarzy 3 ocen 1 / 100%
A A A
Ten lek jest groźny dla zdrowia - pozbądź się go fot. ZnamLek.pl

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał z obrotu dwie serie leku Afobam. Powodem decyzji GIF jest błędny zapis na opakowaniu zewnętrznym specyfiku.

Wycofano dwie serie leku Afobam 0,25 mg, 30 tabletek: B33N0916 (data ważności: 30.09.2018) oraz B34N0916 (data ważności: 30.09.2018).

Przyczyną wycofania węgierskiego leku jest stwierdzenie błędnego zapisu na opakowaniu zewnętrznym informującego, iż skład tabletki zawiera 0,5 mg alprazolamu zamiast 0,25 mg.

Afobam jest lekiem stosowanym w psychiatrii i neurologii w leczeniu stanów lękowych o różnym nasileniu. Preparat oddziałuje na ośrodkowy układ nerwowy, działa uspokajająco i nasennie. Afobam jest dostępny wyłącznie na receptę.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 4
    BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Kasia
ponad rok temu ocena: 40%  3
Ten lek stosowany w uzasadnionych przypadkach nie jest grozny dla zdrowia, problemem jest jeynie bledna etykieta. Wprowadzacie czytelnikow w błąd.
~ warto się uczyć
ponad rok temu ocena: 33%  2
To "jedynie błędna etykieta". Gratuluję logiki. To na podstawie tej "jedynie błędnej etykiety" może Pani przyjąć dwukrotnie wyższą od nakazanej przez lekarza dawkę leku. Ale oczywiście nie odbije się to na zdrowiu. Bo to "jedynie błędna etykieta".
~ enka
ponad rok temu ocena: 33%  1
Tytuł taki dramatyczny, jakby ten lek miał kogoś zabić. Czy musicie tak przesadzać i straszyć ludzi? On tylko zawiera o połowę mniej substancji aktywnej.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.