› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Telefon dla dziecka – karta czy abonament?

› poradnik ponad rok temu    21.12.2015
Redakcja elblag.net
komentarzy 3 ocen 2 / 100%
A A A
Telefon dla dziecka – karta czy abonament?

Gdy dziecko zaczyna chodzić do szkoły, wielu troskliwych rodziców kierując się względami bezpieczeństwa, postanawia kupić mu telefon komórkowy. Operatorzy komórkowi oferują dziś tak różne rozwiązania, że rodzice mogą czuć się zagubieni przy wyborze tego jednego. Która oferta będzie najlepsza dla dziecka? Telefon na kartę czy na abonament?

Abonament czy karta?

Spośród różnych ofert operatorów wyróżnia się dwie podstawowe: abonament i karta. Czym się od siebie różnią? Zasadniczo, mając telefon na abonament, płacimy po wykorzystaniu dostępnych środków, zaś mając na kartę – przed. Która opcja może być lepsza dla dziecka? Cóż, rodzicom z pewnością zależy na tym, by mieć kontrolę nad tym, jak często ich pociecha korzysta z telefonu i jakie generuje to koszty. W wypadku oferty na abonament istnieje ryzyko, że dziecko przekroczy kwotę abonamentu, a wtedy koszty rosną. Oczywiście istnieje możliwość sprawdzania tego na bieżąco, lecz nie każdy rodzic ma na to czas. Z tego względu większość decyduje się na ofertę na kartę. Polega ona na doładowywaniu konta konkretną kwotą, którą dziecko ma do wykorzystania na jakiś czas, na przykład miesiąc.

Oferta na kartę dla Twojego dziecka – zalety

Przede wszystkim, wybierając dla swojego dziecka telefon na kartę, nie wiążemy się żadną umową z operatorem. W każdej chwili możemy zrezygnować z korzystania z telefonu bez żadnych konsekwencji. Jeśli znajdziemy bardziej korzystną ofertę, możemy po prostu kupić nowy starter lub zmienić pakiet. Przy abonamencie jest to niemożliwe. Poza tym, w ofertach na kartę funkcjonują doładowania telefonów na różne kwoty. Mogą one wynosić 5, 10, 25, 50 lub nawet 100 złotych. Kwoty te możemy wykorzystać w ciągu jednego, dwóch czy trzech miesięcy. W wypadku dzieci warto wybierać kwoty na miesiąc, na przykład 25 zł oraz pakiet tańszych rozmów czy sms-ów. Równe kwoty doładowań pozwolą nam sensownie dysponować pieniędzmi, a także nauczyć nasze dzieci rozsądnego korzystania z telefonu, gdy środki są ograniczone. Kolejnym udogodnieniem jest sposób doładowań, między innymi on-line. Jak doładować konto przez Internet? Wystarczy zalogować się na swoje konto bankowe w aplikacji mobilnej i dokonać przelewu na numer telefonu. Można to zrobić w dowolnym miejscu i czasie. Nie ma już potrzeby kupowania doładowań w kioskach. Takie doładowania przez Internet funkcjonują już w większości sieci komórkowych i w większości banków. Wszystko to sprawia, że telefon na kartę dla dziecka to naprawdę dobre rozwiązanie. A z czasem, gdy nasze dziecko stanie się starsze i bardziej odpowiedzialne, można oczywiście przejść na abonament.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Aga
ponad rok temu ocena: 0%  3
tak tak, ten abonament mogę ci polecić, i do tego jakiś prosty w obsłudze telefon dla dziecka w wieku szkolnym będzie w sam raz.dużo za niego nie zapłacisz :)
~ Aga
ponad rok temu ocena: 0%  2
myslę, że abonamenty bez limitów są obecnie dobrą opcją dla dzieciaków. ja mam dla mojego synka uproszczony abonament w TMobile, korzysta z telefonu niezbyt często, ale przynajmniej ZAWSZE moze zadzwonić ;)
~ Michalina
ponad rok temu ocena: 0%  1
Aga, fajnie, że o tym piszesz! właśnie szukam jakiejś oferty, a sama mam tel w TM, więc może im też wezmę ten abonament bez dodatkowych kosztów? wygoogluję sobie!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.