› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Targi Pracy po raz 20 w Elblągu. 1250 ofert pracy czeka na zainteresowanych (+foto)

› bieżące ponad rok temu    19.10.2016
Paweł Rodziewicz
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
A A A
Targi Pracy po raz 20 w Elblągu. 1250 ofert pracy czeka na zainteresowanych (+foto) fot. Paweł Rodziewicz

Pierwsze Targi Pracy odbyły się w 2006 roku, czyli 10 lat temu. Przez ten okres uczestniczyło w nich 920 wystawców i ponad 30 tys. osób poszukujących pracy, które miały do dyspozycji ok. 10 tys. ofert pracy.

W dzisiejszych targach udział bierze 85 wystawców, z czego 45 pracodawców, 19 agencji zatrudnienia, 3 urzędy pracy i 17 jednostek wspomagających, szkoły, organizacje pozarządowe, Państwowa Inspekcja Pracy, ZUS i Urząd Skarbowy.

Odwiedzający targi mogli zapoznać się łącznie z 1250 ofert pracy, z czego 600 ofert pracy za granicą.

W ciągu trzech godzin, w jednym miejscu, wystawiają się pracodawcy z szerokim wachlarzem ofert, z różnych dziedzin. Są oferty dla osób, które nie mają wykształcenia, a także dla wykwalifikowanych specjalistów. To może być osoba bezrobotna, a także chcąca zmienić pracę. Nie musi być przy tym zarejestrowana w Urzędzie Pracy. Na targi, w głównej mierze, przychodzą osoby, które są zdecydowane podjąć pracę. Pracodawcy, którzy biorą udział po raz kolejny w naszych targach, robią to z pewnością dlatego, że nie uważają tego czasu za stracony

- informowała Iwona Radej, Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu.

Wśród licznych stoisk, gdzie z ofertami pracy mogli zapoznać się wszyscy, nie brakowało także ofert dla grup poszukujących pracy o bardziej zdefiniowanych potrzebach. Jak co roku, Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych zadbała o to, aby wyjść naprzeciw potrzebom rynku pracy dla osób niepełnosprawnych.

Od listopada rusza Centrum Integracji Społecznej. Jest to projekt przeznaczony dla osób niepełnosprawnych o każdym stopniu niepełnosprawności, w wieku od 18 do 65 lat. Od października prowadzimy rekrutację. Każdej osobie w pierwszym etapie pomaga psycholog i doradca zawodowy, później uczestnik projektu kierowany jest na płatne praktyki, a efektem końcowym ma być zatrudnienie osoby przez pracodawcę. Projekt Centrum Integracji Społecznej będzie trwał rok. Zachęcamy do udziału w tym projekcie

- mówiła Magdalena Kaczmarczyk, pośrednik i trener pracy Z Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych

Osoby, które nie posiadają stopnia niepełnosprawności, również mogły liczyć na kompleksowe rozwiązania z dziedziny pomocy w zdobyciu i utrzymaniu zatrudnienia.

Na naszym stoisku prezentujemy projekt, który prowadzimy wspólnie ze stowarzyszeniem Wolna Przedsiębiorczość z Gdańska. Projekt jest dofinansowany z Funduszy Unijnych i ma na celu aktywizację zawodową osób bezrobotnych w wieku od 15 do 29 lat. Nie jest istotne czy są zarejestrowane w Urzędzie Pracy. Uczestnicy projektu mogą liczyć na spotkanie z doradcą zawodowym, który pomoże w doborze odpowiedniego kierunku rozwoju zawodowego. Ponadto będą mogli wziąć udział w warsztatach i kursach zawodowych. Po odbyciu szkoleń, szukamy pracodawców, u których przez trzy miesiące osoby te będą odbywać odpłatne, finansowane przez nas praktyki. Nawet jeśli pracodawca nie zdecyduje się zatrudnić uczestnika projektu na stałe, jest to doskonały sposób na uzyskanie, zarówno wiedzy, jak i doświadczenia zawodowego

- zachęcał Marcin Stępkowski, członek Rady Elbląskiej Izby Gospodarczej.

Dziś wielu ludzi, w bardzo różnym wieku, odwiedziło elbląskie Targi Pracy. Byli uczniowie, studenci, bezrobotni, a także emeryci, którzy poszukiwali pracy dla siebie, lub swoich znajomych.

W tej chwili uczę się jeszcze, ale zaocznie. Bardzo chciałbym podjąć pracę jako konsultantka, albo opiekunka. Przyszłam tu i widzę, że sporo jest ofert. Mam nadzieję, że znajdę coś dla siebie

- mówiła pani Justyna, która poszukuje pracy.

Wystawcy rozdali tony ulotek i zebrali dane od setek osób. Za wszystkie osoby, które dziś miały okazję spotkać potencjalnego pracodawcę, trzymamy mocno kciuki.

 

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 2
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (2)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ Redaktor Żbik
  ponad rok temu ocena: 100%  2
  A gdzie jest Rysio? Dawno nic nie pisał. Czy to prawda, że ma sprawę sądową z Mariuszem Lewandowskim i dlatego wyleciał z pracy?
  ~ urzad bezpracy
  ponad rok temu ocena: 100%  1
  a czemu nie napisali ze te oferty to praca niewolnicza za najnizsza krajowa
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.