› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Takiego zagrania PiS na festynie parafialnym nikt się nie spodziewał

› bieżące ponad rok temu    17.06.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 23 ocen 60 / 83%
A A A
Takiego zagrania PiS na festynie parafialnym nikt się nie spodziewał  fot. elblag.net

Animator z Elbląskiego Oddziału Abstrakcyjnego poinformował na swoim facebookowym profilu, o nieprawidłowościach związanych z organizacją Parafiady, która odbyła się wczoraj na boisku przy Stadionie Olimpii Elbląg. PiS wykorzystał imprezę do celów politycznych.

Oto informacja, którą zamieścił na swoim facebookowym profilu Szymon Klein z EOA:

"Elbląg, jak pewnie część z Was wie, bo media ogólnopolskie o tym trąbią, odwołał prezydenta i radę miasta, za tydzień o tej porze elblążanie wybierać będą nowych włodarzy, którzy przejmą stery nad miastem na około rok - czyli do kalendarzowego terminu najbliższych wyborów samorządowych. Politycy wszelkich frakcji szaleją bo "Elbląg jest papierkiem lakmusowym narodu i oddaje aktualne nastroje polityczne w Polsce". Trwa agresywna kampania wyborcza. Pan który w swym programie wyborczym deklaruje troskę o estetykę miasta, jeszcze przed objęciem domniemanego stanowiska zapaskudza przestrzeń publiczną szkaradnymi dyktami oklejonymi plakatami ze swoją fotografią i tragicznymi, banalnymi hasłami.

Czemu o tym piszę??

Jakiś czas temu poproszono nas o animacje kuglarskie, szczudła i bańki mydlane na rodzinnym pikniku parafialnym... Ustalenia prowadzone były zasadniczo dawno, ani termin, ani organizator (parafia pw. Wszystkich Świętych), nie wzbudziły naszych podejrzeń. Wielkie było nasze zdziwienie, a jeszcze większa złość gdy "rodzinny piknik parafialny" okazał się... perfidnym wiecem wyborczym Prawa i Sprawiedliwości. Tuż obok nas stanął granatowy namiot, po terenie imprezy przechadzali się panowie w garniturkach z przypinkami z logo wiadomego ugrupowania, ze sceny nawoływania o oddawanie głosu na kandydata takiego a siakiego, losowanie wycieczki do Brukseli ufundowanej na koszt podatników przez euroosła... Gdybyśmy wiedzieli jaki jest rzeczywisty cel eventu, nie pojawilibyśmy się tam, na ŻADNYCH warunkach i za żadne pieniądze.

Zapewniamy też wszystkich i uspokajamy że Elbląski Oddział Abstrakcyjny jest organizacją całkowicie niezależną i apolityczną, nie popiera żadnej partii a w całe zamieszanie zostaliśmy perfidnie wmanipulowani przez nieszczerość i nieuczciwość organizatora - parafię Wszystkich Świętych w Elblągu. Sprawa została dość "czytelnie wyartykułowana" organizatorom, przyznali nam rację i przeprosili. Przeprosiny zostały przyjęte.

Podobno decyzję o zmianie profilu eventu z rodzinnego pikniku na wiec polityczny podjął proboszcz, w ostatniej chwili i to on sprowadził politykierów. Elblążanie, idźcie na wybory w najbliższą niedzielę, oddajcie mądrze głosy w zgodzie z własnym sumieniem i przekonaniami. Kandydaci na stanowiska - mądrze sprawujcie władzę i niech będzie ona służbą."

Jak tłumaczy w rozmowie telefonicznej Szymon Klein, organizatorzy pikniku rodzinnego przyznali rację przedstawicielom grupy. Podkreśla również, że mimo poczucia nieuczciwości ze strony parafii, Elbląski Oddział Abstrakcyjny, po zakończeniu festynu, rozstał się w zgodzie z organizatorem wydarzenia. Wszelkie wątpliwości zostały wyjaśnione, natomiast sam fakt nieoczekiwanego zaangażowania jakiejkolwiek partii politycznej, wzbudza kontrowersje oraz skrajne emocje.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (23)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ ~ateista
ponad rok temu ocena: 100%  23
Identyczna sytuacja była na pikniku "rodzinnym" w parafii św. Brata Alberta na ul. Częstochowskiej. PiS wpycha się wszędzie, beszczelnie wykorzystując Kościół, a proboszcze są niepoważni, że na coś takiego się zgadzają.
~ Marcin
ponad rok temu ocena: 100%  22
PiS lubi się tak wpychać podstępnie. Z prawicy to już wolę Kowszyńskiego, młody, uczciwy a nie taki zużyty jak Wilk.
~ Aro
ponad rok temu ocena: 100%  21
Pomysłowo, bardzo pomysłowo :-))) Jak w cyrku , co krok to niespodzianka :-))) Strach na festyny chodzić, bo coś wyskoczy z pudełka :-)))
~ królik
ponad rok temu 20
dowiedziałem się z pigipedia.blog.com o pewnej HISTORYCZNEJ ulicy w Elblągu....aha Strasse :)
~ Jamc
ponad rok temu ocena: 75%  19
PIS łamie wszelkie reguły ! PIS to nie wiarygodna formacja ! A PO już było i wiele szkód wyrządziło !
~ ThrshMtl
ponad rok temu ocena: 88%  18
Brawo Oddział!! Brawo Szymon!! Takie sytuacje trzeba nagłaśniać!!
~ Pola
ponad rok temu ocena: 38%  17
W Warszawie też mamy takie portale. tvn24, onet, gazeta.pl, itp... nie dajcie się skretynić
~ Wiktor Wektor
ponad rok temu ocena: 63%  16
Kompostello, nie czekaj, opuść Elbląg już dzisiaj, nikt nie będzie po Tobie płakał
~ tak dla kompostella
ponad rok temu ocena: 75%  15
będzie! bo to mądra wypowiedź
~ do Szymona !!!!
ponad rok temu ocena: 75%  14
Nie tylko Wy zostaliście wmanewrowani w ten podły układ. W sobotę wykonaliśmy telefon do "źródła" z pytaniem : czy tfestyn dla dzieci nie będzie "przypadkiem" wiecem polityczno-partyjnym? Dostaliśmy odpowiedź że absolutnie NIE ! Będzie to festyn tylko i wyłącznie dla DZIECI !!!!!! Co się okazało ? PIS ,posłowie,kandydat na prezydenta (fuj !!!!!!!!!!!!!!!! )i inne postacie spod ciemnej gwiazdy w obecności dzieci i ich rodziców robią wiec polityczny......Wstyd,kłamstwo, i obłuda
~ Kompostella
ponad rok temu ocena: 67%  13
Mega żenada to pryszcz w porównaniu z tym co ta partia wyczynia.. Jeśli ich kandydat jakimś cudem wygra wybory - wyjeżdżam z miasta dopóki nie odejdzie.. Rządy sekciarzy i radykałów wykończą to miasto do reszty... Ludzie - wybierzmy rozsądnie
~ parafianin
ponad rok temu 12
Ciezko cos powiedziec. Tak manipulowac ludzmi. Do tego w kosciele zasluzone 1 miejsce w lawce dla Pisiorow. Skandal i tyle
~ Brak szacunku
ponad rok temu ocena: 58%  11
PIS pozwala na opluwanie swojego kolegi Z.Olszewskiego-człowieka zasłużonego dla elblaga.Na portalu24 jest artykuł gdzie pisowcy bardzo nieładnie wypowiadaja sie o panu Zdzisławie.Co na to Wilk-to brak szacunkuBrak reakcji pozwala sadzić ,że Pan Olszewskim był wykorzystywany wtedy kiedy chodziło o punkty na liste.
~ Gifas
ponad rok temu ocena: 67%  10
A czego sie spodziewali >.> jak nie jakies marsze obronne tv trwam organizowane przez koscioly to inne imprezy o tematyce pis-tv trwam itp :/ Niestety takie czasy ze kosciol to prywatna instytucja kierowana odgornie przez politykow (im wiecej siana dadza kosciolowi przez fundusz koscielny tym beda posluszni jak psy)
~ parafianin_WszystkichŚw.
ponad rok temu ocena: 79%  9
Byłem w kosciele i na festynie. To co widziałem było porażające. Takiego bezszczelnego wykorzystaywania kościoła od lat nie widziałem. Jestem smutny że Proboszcz którego od lat ceniłem zrobił mi taką przykrość!
~ Yaboo
ponad rok temu ocena: 68%  8
PIS stawia się ponad prawem a kościół z PISem. Zgotują nam tu drugi Watykan i bez zgody księdza nie będzie wolno nawet mrugnąć ! Już ustalają wszystkim grafiki darmowych prac na rzecz poszczególnych parafii !
~ moll
ponad rok temu ocena: 75%  7
A ja się coraz częściej zastanawiam czy "Kościół" to jeszcze "Kościół" czy też już partia polityczna. Podobna sytuacja była na pikniku rodzinnym zorganizowanym przez parafię Brata Alberta na ul. Częstochowskiej. Nawet trudno to skomentować.
~ dah
ponad rok temu ocena: 74%  6
Brawo! Popieram was, młodzi ludzie. szachrajstwa i oszustwa, jak zwykle w tym ugrupowaniu....
~ byłaEOA
ponad rok temu ocena: 28%  5
hehehehehe A KASĘ WZIELIŚCIE???????????? WIĘC DO PRACY A NIE SIĘ TERAZ UŻALASZ!!!!
~ Wowka
ponad rok temu ocena: 75%  4
Wielkie brawo za szczerość i obiektywizm, a zwłaszcza apolityczność! Pozdrawiam serdecznie.
~ teo
ponad rok temu ocena: 39%  3
Tak się boją PiS-u, że aż się zafaflunili, hihi.
~ bozi
ponad rok temu ocena: 30%  2
Ależ się zbulwersowali - ciekawe, czy taki sam list byłby wystosowany, gdyby chodziło o PO, RP, czy SLD, albo inny komitet? Też padłyby słowa o perfidnej prowokacji, politykierach? Też byłoby nawoływanie na rozsądne głosowanie ( w podtekście nie na PiS )?Też byłyby bezsensowne wtręty o szpeceniu miasta przez jednego z kandydatów ( bo plakaty wszystkich wiszą w Elblągu, nie jednego)? Hę???
~ ja
ponad rok temu ocena: 100%  1
do ~ bozi A ja uważam, że dokładnie tak samo by było, niezależnie jaka partia by się nie pojawiła, oddźwięk byłby taki sam. Piknik pariafialny to nie miejsce na takie "reklamowanie się" przez partie, na agitowanie i fundowanie wycieczek. Byłam na tym festynie i byłam zażenowana postawą partii i tym, że odbywa się to za zgodą proboszcza. Dzieciom to nie przeszkadzało, ale dorosłym pozostał niesmak.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.