› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Tak przebiega majówka w Elblągu. Co działo się 1 maja?

› bieżące 11 miesięcy temu    2.05.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Tak przebiega majówka w Elblągu. Co działo się 1 maja? fot. UM Elbląg

Majówka w Elblągu trwa nadal. Wczoraj na Starówce było wesoło, smacznie i koncertowo. Dziś obchodzimy Święto Flagi – 2 maja. Natomiast jutro będziemy świętowali rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

1 maja każdy kto chciał mógł wziąć udział w ciekawym wykładzie prof. Andrzeja Grotha w Bibliotece Elbląskiej na temat Brytyjskiej Kompanii Wschodniej w Elblągu.

Przy Bulwarze Zygmunta Augusta zacumował statek Elwinga, który po południu dwukrotnie zabierał chętnych w darmowy rejs po rzece Elbląg. Ciekawie było również w tym czasie na Bulwarze Zygmunta Augusta, który został opanowany przez rekonstruktorów z Garnizonu Gdańsk.

Na miejscu powstały stanowiska Angielskiej Kompanii Wschodniej. Wszyscy chętni będą mogli zobaczyć również pokazy musztry i potyczek w wykonaniu rekonstruktorów oraz chirurgii z XVIII wieku z udziałem publiczności. O godz. 16.00 rozpoczęły się koncerty na scenie ustawionej na Bulwarze Zygmunta Augusta.

Na początek odbyły się konkursy, podczas których wygrać można było m.in. talony do food trucków, które pojawiły się na elbląskiej Starówce.

Chętni musieli zmierzyć się z prostymi pytaniami. Po konkursach rozpoczęły się koncerty „Majówka w Porcie Elbląg”. Wystąpili: elbląski zespół „Generation Trio” w składzie: Krzysztof Narodowski, Wiesław Macyszyn i Jacek Wachowicz, zespół Trzy Majtki, zespół Własny Port.

Co czeka nas dziś (2 maja)?

Godz. 12:00 - przemarsz z flagą z Bulwaru Zygmunta Augusta w towarzystwie Orkiestry Wojskowej Garnizonu Elbląg, przemówienia okolicznościowe, pokaz musztry, występ artystyczny.

Godz. 15:00 - spotkanie z archeologiem Jakubem Jagodzińskim w Bibliotece Młodego Czytelnika "Bulaj".

Godz. 17:00 - warsztaty modelarskie z dr. Michałem Glockiem w Bibliotece Młodego czytelnika "Bulaj".

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (0)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.