› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Tak będzie wyglądało odkryte kąpielisko miejskie w Elblągu

› bieżące ponad rok temu    19.01.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 3 ocen 2 / 100%
A A A
Tak będzie wyglądało odkryte kąpielisko miejskie w Elblągu fot. UM Elbląg

Otwarty basen o lekkiej konstrukcji, który może stanąć przy CRW Dolinka jeszcze w tym roku, zagospodarowanie, przy udziale środków zewnętrznych, niecki dawnego basenu otwartego i odniesienie się do krytycznych uwag radnego Bogusława Tołwińskiego nt. basenu, to tematy dzisiejszej konferencji prasowej Witolda Wróblewskiego prezydenta Elbląga.

KOMPLEKS SPORTOWO-REKREACYJNY i BUDOWA BASENÓW ETAP 4, 5 i 6 - ZOBACZ WIZUALIZACJĘ

Chcę Państwu przekazać informacje o realizowanym wciąż projekcie o dużej skali finansowej i kompleksowo podchodzącym do rekreacji i wypoczynku w naszym mieście – rozpoczął prezydent Wróblewski – To zadanie podzielone jest na sześć etapów. Pierwszy trzy to już zrealizowane CRW Dolinka, modernizacja basenu miejskiego przy ul. Robotniczej oraz oddany w grudniu do użytku Park Dolinka – wyliczał prezydent.

Zostały nam trzy etapy. Najbliższym, czwartym etapem, jest budowa basenów otwartych o lekkiej konstrukcji, przykładem mogą być tutaj realizacje jednej z włoskich firm. Piąty etap to budowa dużego otwartego aquaparku na części starego otwartego basenu. Na tę realizację w następnym miesiącu chcę już złożyć wniosek do Funduszu Inwestycji Strategicznych. Koszt tej inwestycji to około 70 mln zł – wskazywał prezydent. - Pozostaje jeszcze szósta, ostatnia część – to fragment starego basenu, który chcemy wykorzystać jako zbiornik retencyjny oraz basen otwarty, po którym będą mogły pływać łódki czy pontony. Wszystkie te zadania tworzą coś co nazywam kompleksem sportowo-rekreacyjnym w Elblągu.

Jak mówił dalej prezydent historyczny basen otwarty nie może już funkcjonować zakładając dzisiejsze przepisy sanitarne. Dlatego do czasu, gdy Miasto pozyska finansowanie na duży basen otwarty rozwiązaniem jest drugie, mniejsze, kąpielisko, ale jak podkreślił prezydent: – Ten basen nie jest zamiast dużego, a jedynie będzie uzupełniał funkcje dużego otwartego basenu. Mniejszy basen o konstrukcji stelażowej, za kilka lat, kiedy już uda się zrobić duży basen, będzie można nawet przenieść w inne miejsce i będzie służył dalej. Na to zadanie Miasto przeznaczyło 8 mln zł. Jak przetargi dobrze pójdą, to elblążanie jeszcze w tym sezonie letnim będą mogli korzystać z tego otwartego basenu.

Kto zwija, kto rozwija?

Prezydent Wróblewski odniósł się również do krytyki radnego Bogusława Tołwińskiego dotyczącego przyszłości elbląskich basenów. Zdaniem prezydenta Pan Tołwiński nie ma moralnego prawa do krytyki w tej sprawie, ponieważ to w czasie kiedy on był dyrektorem Departamentu Sportu podjęta została decyzja o zamknięciu basenu otwartego.

– Dla mnie Pan Tołwiński jest likwidatorem basenu, mógł realizować modernizację tego obiektu, a nie go zamykać. Ciężko też odnieść się do zarzutu o brak konsultacji w sprawie basenu, skoro na terenie basenu robimy właśnie basen – mówił Wróblewski. – Kiedy radny Tołwiński był dyrektorem Departamentu Sportu nie przedstawiał żadnej propozycji w sprawie basenu. Również teraz jest wszystkiemu przeciwny, głosuje przeciw budżetowi miasta, gdzie dużo inwestycji jest związanych z infrastrukturą sportową. Od 2015 do 2021 roku na tę infrastrukturę Miasto przeznaczyło 41 mln zł. a ze środkami własnymi to łącznie 55 mln zł.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ alkoholik
ponad rok temu ocena: 0%  3
Skoro Pan Prezydent Miasta Elbląga mówi że pan Tołwiński zlikwidował basen miejski to wie co mówi, tak musi być , Prezydent nie kłamie ma wszystko na papierze?
~ elblążanin
ponad rok temu ocena: 0%  2
PO-jebany pomysł ,zróbcie te stare baseny pomysł Wilka był dobry
~ POrażka
ponad rok temu ocena: 0%  1
...a jak tam Turlej co taki grzeczniutki? W tej kadencji pasuje jemu każdy ruch prezydenta?
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.