› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Sztuka malowania na wodzie – warsztaty ebru

› bieżące ponad rok temu    3.08.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Sztuka malowania na wodzie – warsztaty ebru fot. Nadesłane

Po warsztatach Kiri-e i kaligraficznych, zapraszamy do Biblioteki Elbląskiej na wyjątkowo barwne warsztaty zdobienia papieru tradycyjną turecką techniką, nazywaną ebru lub marmurkową. Zajęcia odbędą się w czwartek, 11 sierpnia w kilku grupach warsztatowych. Obowiązują zapisy.

Ebru to sztuka zdobienia papieru poprzez przenoszenie na papier wzorów tworzonych farbami na tafli wody. Papier ozdobiony w technice ebru nazwany jest również papierem tureckim lub papierem marmurkowanym. Technikę od wieków wykorzystuje się w introligatorstwie, a przykłady opraw obleczonych w papier marmurkowy możemy znaleźć także w zbiorach naszej biblioteki.

Warsztaty poprowadzi Katarzyna Hertmanowska z Pracowni Hertmanus, specjalizującej się w tej technice.

W trakcie warsztatów każdy z uczestników samodzielnie wykona papiery marmurkowe z użyciem tradycyjnych technik. Każdą turę warsztatową poprzedzi pokaz prowadzącej, która wprowadzi w historię i szczegóły techniki. Swoje prace uczestnicy zabierają do domu. Zapraszamy młodzież i osoby dorosłe.

Warsztaty odbywają się w czterech grupach do wyboru:

11:00-12:30 I grupa

13:00-14:30 II grupa

15:00-16:30 III grupa

17:00-18:30 IV grupa (brak miejsc)

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc na warsztaty obowiązują zapisy. Rezerwacji można dokonać osobiście w Bibliotece Młodego Czytelnika BULAJ (ul. Zamkowa 1) lub e-mailem: n.szudzikowska@bibliotekaelblaska.pl Warunkiem rezerwacji jest uiszczenie opłaty wpisowej gotówką bezpośrednio podczas zapisów w Bibliotece lub w przypadku rezerwacji e-mailowej przelewem na konto podane w wiadomości zwrotnej. Opłata wpisowa za udział w każdym z warsztatów wynosi 20 zł.

Warsztaty odbywają się w ramach cyklu wykładowo-warsztatowego „Papierowe sztuki Biblioteki Elbląskiej” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Dede
ponad rok temu ocena: 0%  1
I tak się bawi budżetówka
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.