› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Sztafeta rowerowa po Polsce. Przystanek Elbląg

› bieżące ponad rok temu    9.06.2014
Ines Kuraś
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Sztafeta rowerowa po Polsce. Przystanek Elbląg fot. Konrad Kacprzak

Fundacja Ekologiczna Arka zorganizowała sztafetę rowerową. Wyprawa ruszyła z Gdańska 8 czerwca, a zakończy się 23 czerwca w Katowicach, gdzie zasadzony zostanie wielki Rowerowy Las. W poniedziałek (09.06) sztafeta rowerowa dotarła do Elbląga.

Z nową inicjatywą wyszła Fundacja Ekologiczna Arka. Od 8-23 czerwca trwa sztafeta rowerowa od morza wzdłuż Wisły, aż do jej źródła. W poniedziałek 9 czerwca zawitali do Elbląga. Przy Ratuszu Staromiejskim obył się widowiskowy happening oraz konferencja prasowa. Nie zabrakło kolorowych flag, chodzenia na szczudłach no i oczywiście promowania komunikacji rowerowej i ograniczania emisji CO2. Polacy pokochali rowery. A te mają dobroczynny wpływ na zdrowie i stan środowiska naturalnego. Systematyczna jazda na rowerze m.in. poprawia kondycję, normalizuje poziom cukru we krwi, zwiększa pojemność płuc, natlenia krew, poprawia pracę serca. Udział w akcji wzięli także uczniowie z 4 Liceum Ogólnokształcącego w Elbląga.

Do sztafety może dołączyć każdy. Wystarczy przejechać 10 km na rowerze, wejść na stronę www.sztafetarowerowa.pl i dołączyć do akcji wpisując swoje imię i nazwisko oraz przejechaną trasę i ilość kilometrów. Również można przesyłać do Arki swoje relacje ze zdjęciami z podróży rowerowych. Będą one zamieszczane w kronice akcji.

Projekt „Ekologiczna Sztafeta Rowerowa" dofinansował Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z tego wydarzenia.

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (0)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.