› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Szpital w Pasłęku z wyremontowanym oddziałem

› bieżące 4 miesiące temu    20.01.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Szpital w Pasłęku z wyremontowanym oddziałem fot. Spital w Pasłęku

Pacjenci Szpitala Powiatowego w Pasłęku mogą już korzystać z wyremontowanego oddziału internistycznego. Na trzydziestu pacjentów czeka między innymi nowy aparat RTG oraz trzy izolatki z odrębnymi łazienkami - informuje Radio Olsztyn.

Jak wskazał burmistrz Pasłęka Wiesław Śniecikowski, szpital powiatowy nie powinien odbiegać współczesnym standardom medycznym.

Nasz szpital służy głównie mieszkańcom gminy Pasłęk, ale musimy pamiętać, że jest to szpital powiatowy. Szpital się zmienia i to uroczyste otwarcie jest za razem oddaniem do użytku oddziału internistycznego. Moim zdaniem jest to oddział na miarę XXI wieku – tłumaczy Wiesław Śniecikowski.

To jest najbardziej potrzebne dlatego, że najbliższy oddział jest w Pasłęku i skoro nieraz nie ma miejsc w Elblągu, to dostajemy się do Pasłęka. (…) Uważam, że powinny być takie oddziały, zresztą we wszystkich szpitalach w każdej jednej miejscowości. (…) Coraz bardziej się starzejemy, więc będzie nam coraz ciężej gdzieś dalej dojechać, dlatego na miejscu chyba jest lepiej. (…) To jest zasadne, żeby coś tu (w Pasłęku) było w ogóle, bo pozostawić te mniejsze miejscowości bez jakiejkolwiek opieki lekarskiej to tragiczna sytuacja – podkreślają mieszkańcy.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 3,5 miliona złotych i został sfinansowany przez powiat elbląski oraz ze środków własnych Szpitala Powiatowego w Pasłęku.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.