› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

Szałwiowe pole w Elblągu nagrodzone

› bieżące miesiąc temu    18.10.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Szałwiowe pole w Elblągu nagrodzone fot. UM Elbląg

Elbląg zdobył II miejsce w kategorii Zrównoważony transport, wśród miast powyżej 100 tys. mieszkańców, w konkursie "Miasto z klimatem - najlepszy zorganizowany projekt". Konkurs zorganizowany był Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. O nagrodzie władze miasta poinformowały podczas briefingu prasowego w Parku Modrzewie, gdzie powstało właśnie szałwiowe pole.

- Ta nagroda Ministerstwa Klimatu i Środowiska to konsekwencja działań, które realizujemy w Elblągu od wielu lat z poszanowaniem środowiska, w ramach zrównoważonego rozwoju. Pokazuje ona, że inicjatywy samorządu i mieszkańców, którzy się w nie bardzo angażują, są zauważalne – podkreślał prezydent Witold Wróblewski.

Konkurs „Miasto z Klimatem - najlepszy zrealizowany projekt” skierowany był do samorządów miast, które w ciągu ostatnich 3 lat zrealizowały inwestycje z obszaru rozwoju błękitnej i zielonej infrastruktury (w tym retencja wody) lub zrównoważonego transportu. Nagrodę odebrał wiceprezydent Janusz Nowak, podczas gali Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska – POLEKO 2021 w Poznaniu.

- Kapituła konkursu doceniła przede wszystkim zrealizowany projekt pn. "Poprawa zrównoważonej mobilności", w ramach którego między innymi zakupiliśmy pięć nowoczesnych tramwajów, zmodernizowaliśmy zajezdnię oraz stworzyliśmy punkty przesiadkowe dla pasażerów. Łączny koszt tego zadania wyniósł ponad 26 mln zł. Jako zdobywcy II miejsca otrzymaliśmy nagrodę w wysokości 7 tys. złotych. Pieniądze zgodnie z regulaminem konkursu zostaną przeznaczone na kursy, szkolenia i dofinansowanie studiów pracowników, którzy pracują w Departamencie Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu oraz w innych jednostkach – zaznaczył wiceprezydent Janusz Nowak.

Oprócz inwestycji realizowanych z poszanowaniem przyrody, w Elblągu podejmowanych jest również wiele innych inicjatyw proekologicznych. Jedną z najnowszych jest Zielony Budżet, dzięki któremu zazieleniane będą miejskie przestrzenie.

- Zawsze powtarzam, że Elbląg jest pięknym, zielonym miastem. Ta nagroda jest potwierdzeniem tych słów. Nie przypadkiem jesteśmy dziś w Parku Modrzewie. Tu bowiem zrealizowane zostało przedsięwzięcie w ramach Zielonego Budżetu, czyli szałwiowe pole. Na Zielony Budżet przeznaczonych zostało łącznie 30 tys. zł. Mamy zamiar kontynuować tę ideę, ponieważ cieszy się ona dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy wzięli udział i w zgłaszaniu wniosków i w głosowaniu. Z pewnością więc jeszcze wiele inicjatyw przed nami - mówił Michał Missan, wiceprezydent Elbląga.

Szałwiowe pole jest pierwszym zrealizowanym projektem - z sześciu, które wybrali w głosowaniu mieszkańcy w ramach Zielonego Budżetu Elbląga na rok 2021.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.