› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Szacholandia i odkrywanie sekretów Starego Miasta

› bieżące 2 miesiące temu    26.09.2023
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Szacholandia i odkrywanie sekretów Starego Miasta fot. UM Elbląg

Warto zarezerwować sobie czas i w najbliższy weekend odwiedzić Stare Miasto. W sobotę (30.09) przez trzy godziny będzie można tu poznawać tajniki królewskiej gry, czyli szachów. Z kolei w niedzielę (1.10) każdy chętny będzie mógł odkryć sekrety elbląskiej starówki, biorąc udział w grze terenowej. Przed nami kolejny weekend z ciekawymi propozycjami dla mieszkańców na elbląskiej starówce.

W sobotę Szacholandia

W sobotę (30.09) zapraszamy na ul. Stary Rynek (koło Ratusza Staromiejskiego), gdzie o godz. 12:00 rozpocznie się Szacholandia. To będzie doskonała okazja dla każdego chętnego do poznania tajników tej królewskiej gry, a także sprawdzenia swoich umiejętności szachowych pod okiem fachowców. Szachy to jedna z najstarszych gier, która pomimo upływu czasu, cieszy się niesłabnącą popularnością.

- W programie wydarzenia: symultana szachowa z najlepszym elbląskim juniorem Szymonem Trochimczukiem, kloc rodzinny, czyli gra w parach, a także blitz – szachy błyskawiczne. Dodatkowo przewidziane są zabawy szachowe: szachy biegane, bilard szachowy, a także rysunki kredą. Do tego gry towarzyskie: szachy japońskie, szachy plenerowe, szachy na trzy osoby, szachy na cztery osoby oraz szachy Harr’ego Pottera – informuje Uczniowski Klub Sportowy Skoczek Elbląg, który organizuje wydarzenie razem z Miastem Elbląg.

Dla najmłodszych uczestników organizatorzy przygotowali gadżety szachowe oraz słodycze. Wydarzenie potrwa do godz. 15. W przypadku niekorzystnej aury Szacholandia odbędzie się w Ratuszu Staromiejskim.

W niedzielę gra terenowa

W niedzielę (1.10) razem z Elbląskim Klubem Orienteeringu Gryf zapraszamy do udziału w grze terenowej „Poznaj sekrety elbląskiej starówki”. Biuro zawodów będzie się znajdowało na ul. Stary Rynek w pobliżu Ratusza Staromiejskiego. Początek o godz. 14:30. Zabawa potrwa trzy godziny.

- Zadaniem uczestników gry będzie odnalezienie punktów w dowolnej kolejności na podstawie ich opisów. Na dzieci na mecie będą czekały medale oraz słodycze. Do gry będzie można się zapisać między godz. 14:30 a 17:00 – informują organizatorzy.

Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych. To może być wspaniała propozycja na ciekawy spacer po elbląskiej starówce dla całych rodzin. Udział w zawodach jest bezpłatny.
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.