› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Systemy ERP i ich zalety dla biznesu – dlaczego warto wdrożyć jeden z nich?

› biznes ponad rok temu    4.01.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Systemy ERP i ich zalety dla biznesu – dlaczego warto wdrożyć jeden z nich?

Systemy ERP to nowoczesne rozwiązania informatyczne, które zostały stworzone w celu ułatwienia codziennej pracy przedsiębiorstw. Ich znakiem rozpoznawczym jest modułowa budowa - oprogramowanie to złożone jest z wielu modułów, z których każdy jeden dedykowany jest konkretnemu obszarowi funkcjonowania przedsiębiorstwa. Wdrożenie systemu ERP wiąże się z licznymi korzyściami, które prześledzimy na przykładzie funkcjonalności jednego z najlepszych rozwiązań informatycznych tego typu - systemu Comarch ERP XL.

Czym są i w czym pomagają nowoczesne systemy ERP?

Systemy ERP (z ang. Enterprise Resource Planning), do których należy Comarch ERP XL program, to nowoczesne i prawdziwie innowacyjne oprogramowanie dla firm, których podstawowym zadaniem jest wspomaganie zarządzania całym przedsiębiorstwem wraz z jego planowaniem finansowym. Systemy tej klasy są wyposażone w skomplikowane i złożone algorytmy, które pozwalają na skuteczne planowanie oraz obsługiwanie wszystkich zaplanowanych działań. Pracują w oparciu o jedną wspólną bazę danych, co pozwala na szybką wymianę i sprawne współdzielenie danych, informacji oraz plików między poszczególnymi działami firmy.

Systemy ERP na tle innych programów dla firm wyróżniają się modułową budową, w której jeden moduł jest odpowiedzialny za obsługę konkretnego obszaru funkcjonowania przedsiębiorstwa. Firmy mogą zdecydować się zarówno na wdrożenie wszystkich modułów, jak i wybrać spośród nich tylko te, które są potrzebne na danym etapie jej rozwoju. W przyszłości możliwe jest natomiast łatwe i szybkie rozbudowanie i rozszerzenie ich funkcjonalności poprzez wdrożenie kolejnych modułów. Korzystanie z systemów ERP wiąże się z licznymi zaletami, wśród których warto wymienić m. in. znaczącą poprawę jakości obsługi klienta oraz usprawnienie całej działalności operacyjnej firmy.

Comarch ERP XL program dla średnich i dużych przedsiębiorstw

Jednym z najlepszych i najbardziej innowacyjnych reprezentantów nowoczesnych systemów ERP jest Comarch ERP XL program. Jest to oprogramowanie skierowane głównie do średnich i dużych firm, które doskonale sprawdzi się w branży produkcyjnej, handlowej i obsługowej spełniając oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Comarch ERP XL to program posiadający już w standardzie niezwykle bogatą funkcjonalność, zaliczany do najchętniej wybieranego oprogramowania klasy ERP w Polsce. System wyposażony jest w gotowe mechanizmy i funkcje, które zostały stworzone w celu zaspokojenia potrzeb każdej współczesnej firmy.

Comarch ERP XL program oferowany jest zarówno w wersji tradycyjnej działającej w oparciu o licencję, jak i w modelu usługowym SaaS, w przypadku którego możliwe jest wynajęcie oprogramowania w cenie comiesięcznego abonamentu. Ta druga opcja jest o tyle warta uwagi, że pozwala na uniknięcie kosztów początkowych związanych z zakupem licencji oraz pozwala na korzystanie z pełnej funkcjonalności oprogramowania tym firmom, które nie dysponują własną infrastrukturą informatyczną. Proces wdrożenia oprogramowania warto natomiast powierzyć firmie Polkas, która specjalizuje się w profesjonalnej integracji i wdrożeniach systemów informatycznych dla biznesu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.