› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

System „Agile” coraz popularniejszy w polskim biznesie

› bieżące 8 miesięcy temu    28.10.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
System „Agile” coraz popularniejszy w polskim biznesie

Metodyka Agile zyskuje coraz większą popularność w zarządzaniu projektami również w Polsce. Rośnie liczba firm i organizacji decydujących się na zmianę struktur i usprawnienie procesów – wdrożenie systemu Agile może zwiększyć produktywność i efektywność o 61 proc.

System Agile – coraz popularniejszy nie tylko w branży IT

Pierwotnie system Agile (system metodyki zwinnej) wdrażały przede wszystkim firmy IT, obecnie jest ona stosowana również w branżach telekomunikacyjnej, finansowej, marketingowej czy w przemyśle. Według corocznego raportu CollabNet i VersionOne zadowolonych z wdrożenia Agile firm przybywa w dynamicznym tempie.

ITMAGINATION – 10 lat doświadczenia w metodyce Agile

Dzięki nowoczesnemu, zwinnemu systemowi pracy liczne firmy międzynarodowe szybko poszerzyły swoją ofertę o nowe produkty. Każda zmiana w strukturze pracy w danej firmie może rodzić problemy i być prawdziwym wyzwaniem.

Lata doświadczenia i wypracowanie własnych metod pracy to trudne do odrzucenia nawyki. Jedną z przeszkód może też być nieumiejętność dopasowania wybranych zasad metodyk zwinnych do aktualnie funkcjonującego systemu lub też całkowita nieznajomość systemu Agile i brak w firmie osób, które już pracowały w tym systemie.

Eliminowanie błędów na bieżąco

System krótkich etapów sprawia, że regularnie powstaje kolejny fragment produktu, który po uzyskaniu akceptacji jest wdrażany. Takie „sprinty” są korzystne zarówno dla pracowników, jak i klientów, którzy mogą monitorować działania i postępy, a także wskazywać ew. niedociągnięcia czy błędy. Praca podzielona na niewielkie etapy pozwala na bieżąco testować powstający produkt i od razu go ulepszać.

Korzyści z wdrożenia systemu Agile w różnych branżach

Dla firm oferujących usługi w systemie Agile kluczowa jest satysfakcja klientów, a ta stale rośnie. Jak wynika ze wspomnianego wyżej badania, aż 79 proc. respondentów potwierdziło, że co najmniej jeden zespół w danej firmie pracował w tym nowoczesnym i „zwinnym” systemie. W Polsce biznes jest na etapie edukacji – na razie uczy się Agile, ale korzyści biznesowe niezaprzeczalnie przemawiają za tą metodą.

Takie zarządzanie projektami i proces powstawania, a następnie wdrażania produktu czy usługi stał się wiodący wśród firm związanych z nowoczesnymi technologiami, usługami finansowymi czy usługami profesjonalnymi (jak na przykład działania reklamowe). Również inne branże wykazują coraz większe zainteresowanie tą metodyką oraz zaczynają ją wdrażać w zarządzaniu pracą i projektami.

Agile to przyszłość

W takim wypadku warto skorzystać z usług firmy zewnętrznej – jak ITMAGINATION, która wdroży zespół w zwinne zarządzanie projektami. Agile można przeprowadzać etapami, nie są konieczne kompleksowe zmiany na wszystkich płaszczyznach równocześnie. Zespół ITMAGINATION od 10 lat stosuje tę metodykę w projektach realizowanych dla swoich klientów, gdyż spełnia ona wymagania i zaspokaja potrzeby współczesnego rynku, który jest podatny na szybko zachodzące zmiany.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.