› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Święto Chleba w Elblągu. Co będzie się działo?

› bieżące miesiąc temu    30.07.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Święto Chleba w Elblągu. Co będzie się działo? fot. elblag.net/archiwum

Już tylko niecały miesiąc pozostał do piętnastego, jubileuszowego Święta Chleba. Zapowiada się moc atrakcji, jak zwykle wspaniały jarmark, a także bardzo mocna część koncertowa. O przygotowaniach, atrakcjach i najważniejszych częściach programu mówiono podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim.

Wyjątkowo zapowiada się tegoroczna edycja Święta Chleba. Wsród wielu zaplanowanych atrakcji na pewno zainteresowaniem cieszyć będą się koncerty muzyczne. W Elblągu wystąpią: Sarsa, Piersi, Marek Piekarczyk.

Dni Elbląga odbywały się jeszcze z restrykcjami, a teraz przygotowujemy się, by w dniach od 27 do 29 sierpnia w pełnym zakresie zorganizować piętnaste, jubileuszowe Święto Chleba. Cieszę się, że wracamy do tej imprezy. Jest to okres wakacyjny, ostatni weekend sierpnia, mam nadzieję, że większość elblążan wróci już z urlopów – mówił Witold Wróblewski prezydent Elbląga – Od początku roku mamy też 500-lecie Piekarczyka i ten temat też będzie miał swoje miejsce podczas Święta Chleba. Jeżeli chodzi o kontakty zagraniczne, to z racji różnych obostrzeń przy przekraczaniu granicy gości raczej nie będzie, ale przewidujemy wystawę prac plastycznych z miast partnerskich, które mierzyły się z legendą o Piekarczyku. Na Święto Chleba wróci też tak lubiany przez seniorów Kierunek Zdrowie, który odbędzie się na dziedzińcu Muzeum – informował prezydent. – Będzie wiele zespołów, imprez, atrakcji i wydarzeń towarzyszących, mam nadzieję, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zapraszam elblążan, by już rezerwowali sobie termin na tegoroczne Święto Chleba.

Szczegółowy program atrakcji jubileuszowego Święta Chleba prezentował Adam Jocz dyrektor Departamentu Promocji, Kultury i Turystyki.

ZOBACZ PROGRAM

Drzewne Biennale
Wyjątkową atrakcją Święta Chleba będzie Biennale Form Przestrzennych przygotowane przez Nadleśnictwo Elbląg, o jego idei opowiadał Jarosław Mytych z Nadleśnictwa - Chcieliśmy wspólnie z Urzędem uatrakcyjnić czerwony szlak w Bażantarni, stąd pomysł Biennale Form Przestrzennych. Artyści będą w 5 metrowych kłodach rzeźbić postacie związane z Elblągiem, jedną z nich będzie oczywiści Piekarczyk. Zapraszamy na stoisko Nadleśnictwa, gdzie będzie można podejrzeć rzeźbienie. Biennale planujemy co dwa lata, a formy będą wskazywać kierunek na szlakach Wysoczyzny Elbląskiej.

Sportowo
W ramach Święta Chleba planowane są także wydarzenia sportowe, będą to sobotnie widowiskowe wyścigi smoczych łodzi, gdzie można zgłaszać załogi do 18 osób oraz zawody aquathlon na CRW Dolinka, niezwykle popularne, w których ostatnio rywalizowało ok. 200 osób. Serdecznie zapraszamy – zachęcał Marek Kucharczyk nowy dyrektor MOSiR.

Więcej informacjo o Święcie Chleba i o innych letnich wydarzeniach na stronie: www.turystyka.elblag.eu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ basenji
miesiąc temu ocena: 0%  2
A lokalna władzuchna tylko nachapać się chce. Szkoda, że nie napisaliście jak wzrosły koszty wystawienia się. Za rok pewnie tylko Biedronka i Żabka będą się prezentować. Coraz mniej rzemieślników i lokalnych artystów. Bo ratusz musi utrzymać rosnące tłumy urzędników.
~ Niko
miesiąc temu ocena: 75%  1
Święto Chleba - za rządów PO wielu mieszkańców Elbląga nie było stać na chleb powszedni, alby były promowane hasła w mediach "Chcemy się bawić".
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.