› sport ponad rok temu    30.10.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
Świetne występy łyżwiarzy figurowych UKS Szóstka Elbląg fot. nadesłana

W miniony weekend zawodnicy z UKS Szóstka wystartowali w dwóch turniejach rozgrywanych w Oświęcimiu.

Pierwszym turniejem były eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Udział w nich wzięli nasi juniorzy zdobywając świetne lokaty. Jakub Kukowski zajął 4 miejsce w kategorii junior starszy natomiast Kamil Grabkowski był 5 w kategorii junior młodszy.

W turnieju o Puchar Ziemi Oświęcimskiej reprezentowało nas dwoje łyżwiarzy. Oboje wypadli fantastycznie. Alan Andrearczyk zajął 2 miejsce w klasie złotej, natomiast Maria Ufnalewska zdobyła w tej samej klasie 7 miejsce. Marysia na tych zawodach wykonała perfekcyjnie swój przejazd, co przełożyło się na wysoką ilość punktów w nocie technicznej. Tym samym potwierdziła, że ma wysokie umiejętności techniczne, oficjalnie otrzymując licencje zawodnika klasy złotej. Licencja taka daje możliwość startu na Mistrzostwach Polski Młodzików oraz uprawnia do startów w zawodach międzynarodowych.

Wszystkim naszym zawodnikom gratulujemy i życzymy wielu sukcesów.