› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Święta w policyjnych statystykach

› bieżące ponad rok temu    27.12.2012
Agnieszka Światkowska
komentarzy 1 ocen 4 / 100%
A A A
Święta w policyjnych statystykach

Policjanci podsumowali tegoroczne święta pod kątem interwencji, wypadków oraz innych zdarzeń. Tych pierwszych było dokładnie 148, bowiem tyle razy policjanci wyjeżdżali w odpowiedzi na różnego rodzaju zgłoszenia.To znacznie mniej niż podczas zwykłego weekendu, gdzie łączna liczba interwencji często przekracza liczbę 200.

Policjanci prewencji i funkcjonariusze ruchu drogowego skontrolowali przez 3 dni łącznie ponad 250 pojazdów. W dwóch przypadkach kontrola doprowadziła do zatrzymania prawa jazdy, gdyż kierujący był pod wpływem alkoholu. Do wytrzeźwienia w pogotowiu socjalnym odwieziono 33 osoby.
 
Dziś około godziny 2.00 w nocy na ul. Odrodzenia miał miejsce wypadek drogowy, którego sprawcą był 17-letni mężczyzna kierujący volkswagenem golfem. Przyczyną było niezapanowanie nad rozpędzonym samochodem oraz brak uprawnień do kierowania. Auto jadące w kierunku ul. Mazurskiej najpierw wpadło w poślizg a następnie tyłem uderzyło w uliczna latarnię. Samochodem podróżowały 4 osoby, dwie dziewczyny w wieku 18 i 19 lat doznały obrażeń w postaci złamań, natomiast 17-latkowie, w tym kierowca, wyszli z tego zdarzenia praktycznie bez uszczerbku na zdrowiu. Warto zaznaczyć, że żadna z kobiet nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa, co było przyczyną poniesionych obrażeń. Kierowca oraz 17-letni pasażer jechali natomiast w zapiętych pasach. Teraz 17-latek odpowie za spowodowanie wypadku. Badanie alkotestem wykazało, że był on trzeźwy. Policjanci sprawdzą również w jaki sposób 17-latek wszedł w posiadanie auta.
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ zibi
ponad rok temu ocena: 33%  1
pogoda się poprawiła to i mniej wypadków, no i może wszyscy po % zaczynają myśleć
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.