› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Światłowód w szkołach – jakie korzyści przynosi?

› biznes ponad rok temu    13.05.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Światłowód w szkołach – jakie korzyści przynosi?

Internet światłowodowy z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Nic dziwnego – jest szybki, bezawaryjny i można na nim polegać. Doskonale sprawdzi się w domu i w pracy. Ale przyda się również uczniom, którzy dzięki światłowodowi w szkole będą w stanie sprawniej wykonywać codziennie zadania i obowiązki.

Internet światłowodowy w szkole – zalety

Ultraszybki internet światłowodowy to doskonałe rozwiązanie dla szkół – zarówno podstawowych, jak i liceów, techników czy zawodówek. Sprawdzi się również na uczelniach wyższych – wszędzie tam, gdzie niezawodne połączenie z siecią jest podstawą do codziennej pracy.

Dzięki podłączeniu światłowodu uczniowie i nauczyciele mogą bez przeszkód korzystać z internetu. To sposób na ciekawsze, bardziej kreatywne przeprowadzanie lekcji i, co za tym idzie, zdobywanie wiedzy. Światłowód jest pierwszym krokiem do zaaranżowania interaktywnych sal dydaktycznych i prowadzenia zajęć na wyższym poziomie, dostosowanym do rosnących potrzeb współczesnej młodzieży.

Lekcje oparte o nowoczesne rozwiązania pozwalają na przygotowanie młodych ludzi do życia w dzisiejszym świecie, który przecież w dużej mierze opiera się na wykorzystaniu nowinek technologicznych. Za pomocą internetu pracujemy, prowadzimy bankowość, robimy zakupy, tworzymy. Uczenie dzieci wszystkich tych zadań wymaga od szkół zainwestowania w infrastrukturę na najwyższym możliwym poziomie.

Światłowód od NEXERY – szybki internet w polskich szkołach

Światłowód NEXERY funkcjonuje w szkołach podłączonych do sieci OSE. Dzięki niemu placówki mogą korzystać z szybkiego, niezawodnego internetu. Podłączenie światłowodu odbywa się w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej. Zgodnie z ustawą każda szkoła należąca do programu OSE ma zapewniony dostęp do łącza o prędkości minimum 100Mb/s.

NEXERA daję dostęp nawet do prędkości 1Gb/s.

Umożliwia to pełniejsze i bardziej efektywne wykorzystanie nowoczesnych, cyfrowych platform edukacyjnych, uczestnictwo w szkoleniach online i konferencjach naukowych organizowanych w różnych zakątkach świata.

Trudno dziś wyobrazić sobie naukę bez dostępu do internetu. To dzięki tej niezwykłej sieci mamy szansę pogłębiać swoją wiedzę na miliony tematów. Internet nie zna ograniczeń – jednym kliknięciem możemy przenieść się do odległego miejsca, innego kraju, a nawet na inny kontynent. To doskonały sposób na dzielenie się wiedzą i pozyskiwanie jej od osób nawet spoza własnego kręgu kulturowego.

Dostęp do szybkiego internetu światłowodowego to również duże ułatwienie dla nauczycieli, którzy bez przeszkód mogą prowadzić bardziej rozbudowane lekcje, korzystając z zasobów online. Korzystają więc wszyscy, wspólnie tworząc lepszą, bardziej świadomą i wykształconą kadrę profesjonalistów.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.