› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Świąteczne Spotkania Elblążan - co będzie się działo?

› bieżące miesiąc temu    2.12.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Świąteczne Spotkania Elblążan - co będzie się działo? fot. UM Elbląg

Przed nami, już 10 i 11 grudnia, Świąteczne Spotkania Elblążan. Wspólna Wigilia, występy artystyczne dzieci i młodzieży, zbiórki charytatywne, warsztaty dla najmłodszych, świąteczne kramy i wspólne gotowanie, a więc wszystko to, co jest sensem spotkań elblążan na Starym Rynku. Chwilę wcześniej, 6 grudnia, rozświetlenie miejskiej choinki. 

6 grudnia rozbłyśnie choinka

- Wraz z początkiem grudnia, chciałbym Państwa serdecznie zaprosić do udziału w dwóch wyjątkowych wydarzeniach, związanych z nadchodzącymi obchodami Świąt Bożego Narodzenia. 6 grudnia kontynuować będziemy Naszą elbląską tradycję, jaką jest rozświetlenie miejskiej choinki. Symboliczne włączenie lampek odbędzie o godzinie 17:00. Tak jak w latach poprzednich, choinka znajdować się będzie na wysokości Ratusza Staromiejskiego. Tuż przed rozświetleniem choinki, jak również po, zachęcam do wysłuchania występów wokalnych zespołów i solistów. Mali elblążanie będą mogli wysłać list do Mikołaja dzięki specjalnie przygotowanej skrzynce na listy. Pod Ratusz Staromiejski na swoich zmotoryzowanych saniach zajadą Motomikołaje. Po występach artystycznych zapraszam do udziału we Mszy świętej o godz. 18:00 w intencji miasta, w szóstą rocznicę przyjęcia patronatu św. Mikołaja nad Elblągiem - zapraszał mieszkańców prezydent Wróblewski.

10-11 grudnia - Świąteczne Spotkania Elblążan

Kolejnym wydarzeniem, które wprowadzi nas w magiczny, bożonarodzeniowy klimat to Świąteczne Spotkania Elblążan w dniach 10-11 grudnia. Tradycyjnie wydarzenie odbędzie się w formie świątecznego jarmarku, gdzie będzie można spróbować oryginalnych potraw z różnych stron świata, zakupić rękodzieło i regionalne produkty. W sobotę odbędzie się Wspólne Gotowanie z Elbląskim Klubem Szefów Kuchni, które oczywiście zakończy się degustacją jednego z najpopularniejszych, świątecznych dań, bigosu

- Jak co roku, w niedzielę o godz. 15:00 zapraszam wszystkich do udziału we Wspólnej Wigilii Elblążan. Podczas Świątecznych Spotkań Elblążan zachęcamy również do dzielenia się dobrem podczas akcji organizowanych przez Biuro Prezydenta Miasta i wolontariuszy. Zapraszamy na świąteczny kiermasz charytatywny – BUDZIMY MIKOŁAJA. Dochód z tego kiermaszu zostanie przekazany na rehabilitację Mikołaja – małego elblążanina, który w ubiegłym roku w przedszkolu zakrztusił się winogronem. Chłopiec wciąż jest w śpiączce i potrzebuje intensywnej rehabilitacji. Tradycyjnie już będzie można również wspomóc zwierzęta z elbląskiego schroniska. Przez dwa dni trwać będzie zbiórka rzeczowa - informował prezydent - To wyjątkowy czas, który staramy się spędzać razem. Wydarzenia te rozpoczną oczekiwanie Świąt oraz wprowadzą niezwykły, świąteczny klimat. Jeszcze raz, serdecznie zapraszam do udziału - zachęcał i zapraszał prezydent.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.