› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

komentowane

oceniane

Studniówka Zespołu Szkół Muzycznych: Kameralna zabawa artystów w Hotelu Elbląg

› bieżące ponad rok temu    19.01.2013
Bartosz Ponichtera
komentarzy 0 ocen 48 / 96%
A A A
Studniówka Zespołu Szkół Muzycznych: Kameralna zabawa artystów w Hotelu Elbląg fot. Konrad Kosacz

Może uczniów klas maturalnych było niewielu, ale nie oznaczało, że studniówkowe szaleństwo będzie na mniejszą skalę niż w większych szkołach. Wczoraj (18 stycznia), w hotelu Elbląg bawili się przyszli maturzyści z Zespołu Szkół Muzycznych w Elblągu.

Polonez - obowiązkowa część każdej studniówki - w tym wypadku został zaprezentowany w sposób nietuzinkowy, bowiem rozegrano konkurs "Taniec  z maturzystami", gdzie każdy tancerz został indywidualnie przedstawiony, to samo czekało uczestniczących w polonezie nauczycieli. 

Artyści ze szkoły muzycznej muszą być osobami z bardzo ściśle sprecyzowanym planem dnia – przecież poza „normalnymi” lekcjami muszą uczyć się gry na instrumentach, mają obowiązkowy chór oraz kształcenie muzyczne. To wszystko wiąże się z duża ilością dodatkowego czasu spędzonego w szkole.

Jak podkreślił sam dyrektor – Andrzej Korpacki – osoby uczące się w szkole muzycznej traktowane są jak studenci: - Uczniowie naszej szkoły zdają nie tylko egzamin maturalny, ale również państwowy egzamin artystyczny, co wymaga od nich wysokiej samodyscypliny. - podkreślił dyrektor.

Obecny na sali didżej świetnie dobierał utwory muzyczne, dzięki czemu na parkiecie cały czas była wysoka frekwencja. Bawili się wszyscy – uczniowie z nauczycielami i obecni goście, panowała iście rodzinna atmosfera.

Ile osób wybierze kształcenie artystyczne na wyższym poziomie? -Z indywidualnych rozmów oceniam to na osiemdziesiąt procent. - stwierdził Andrzej Korpacki. - Oni kochają to, co robią, w związku z tym jestem pewien sukcesu. - dodaje z uśmiechem dyrektor szkoły.

W imieniu całej redakcji elblag.net życzymy wszystkim przyszłym maturzystom powodzenia na egzaminach, zarówno tych maturalnych jak i zawodowych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, a już niebawem ukaże się materiał wideo ze studniówkowej zabawy.

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   ZADOWOLONY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   POINFORMOWANY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (0)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarzbądź pierwszy!
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.