› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 03.2018

komentowane

oceniane

Strażacy ochotnicy mają swój konkurs

› konkursy ponad rok temu    15.02.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Strażacy ochotnicy mają swój konkurs fot. archiwum elblag.net

Do 28 lutego można nadsyłać zgłoszenia do „Florianów” Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych z udziałem OSP i Samorządów.

„Floriany” to przedsięwzięcie poświęcone rozwojowi, edukacji i integracji lokalnych społeczności. Jego głównym przesłaniem jest inspirowanie, prezentowanie oraz premiowanie działań na rzecz bezpieczeństwa, edukacji w dziedzinie niesienia pomocy i eliminowania zagrożeń, podnoszenia jakości życia mieszkańców małych i większych miejscowości, integracji oraz rozwoju lokalnych środowisk i przeciwdziałania wykluczeniu.

– Służba pod sztandarem świętego Floriana jest mi wyjątkowo bliska – mówi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin. – Chylę czoła przed poświęceniem i profesjonalizmem, jakie strażacy okazują każdego dnia nie tylko chroniąc, ale i angażując się w różnego rodzaju inicjatywy społeczne. Ich hart ducha i ofiarność sprawdzają się nie tylko w sytuacjach kryzysowych, ale również w codziennym życiu. Ta obywatelska postawa zasługuje na promocję i nagrodę.

Organizatorzy – Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP i miesięcznik „Strażak” - czekają na opisy i prezentacje projektów zrealizowanych przez ochotnicze straże oraz ich partnerów. Konkursowe kategorie to: rozbudowa infrastruktury lokalnej, poprawa bezpieczeństwa, ochrona środowiska i ekologia, poprawa estetyki przestrzeni publicznej, edukacja, rozwój sportu i rekreacji oraz turystyki, kultura i tradycja, aktywizowanie seniorów i współpraca pokoleń, integracja społeczna, innowacje oraz integracja cyfrowa poprzez zwiększanie dostępności do Internetu i tworzenie bezpiecznego środowiska cyfrowego, współpraca zagraniczna, najbardziej zaangażowany społecznie pracodawca.

Szczegóły na: http://floriany.pl.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.