› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Strajk w Tramwajach Elbląskich w poniedziałek (4.09). ZKM radzi jak dojechać do pracy

› bieżące 9 miesięcy temu    31.08.2017
Grażyna Wosińska
komentarzy 8 ocen 0 / 0%
A A A
 fot. Marcin Mongiałło

Z powodu jest strajku ostrzegawczego 4 września  od godz. 6.30 do 8.30 nie wyjadą z zajezdni tramwaje. ZKM na swojej stronie internetowej wyjaśnia jak w tym czasie dojechać do pracy. 

Pracownicy Tramwajów Elbląskich tracą cierpliwość. Żądają od kwietnia, gdy weszli w spór zbiorowy, podwyżek płac, w pierwszej wersji o 2 zł  za godzinę oraz dodatków za pracę w niedziele i święta. Teraz żądają nieco mniej. Ile? To na razie tajemnica. 

Po wejściu w spór zbiorowy odbyły się trzy spotkania  mediatora z przedstawicielami załogi i pracodawcą. Niestety nie przyniosły rezultatu. Odbyło się referendum strajkowe. 

Uprawnionych do głosowania było 150 osób. Wzięło udział 119, więc zgodnie z przepisami wynik referendum jest ważny. 
Na pierwsze pytanie, czy zgadzasz się na zaproponowane przez przedstawicieli załogi podwyżki 95 procent odpowiedziało tak. 
Na drugie pytanie, czy jeśli nie otrzymamy podwyżek zastrajkujemy, 81 procent odpowiedziało tak

Motorniczowie zarabiają od 13 do 16 zł  brutto za godzinę.  


Te stawki są zbyt niskie  za  tak odpowiedzialną pracę 

- argumentuje Roman Kluczyk, elblążanin, członek grupy mediacyjnej i członek Zarządu Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Komunikacji Miejskiej. 

ZKM przysłało komunikat w związku ze strajkiem ostrzegawczym. 

ZKM w Elblągu informuje, że w związku z zapowiadanym strajkiem ostrzegawczym pracowników spółki Tramwaje Elbląskie, 4 września 2017 (poniedziałek) od 6:30 do 8:30 funkcjonowanie wszystkich linii tramwajowych zostanie wstrzymane natomiast kursy rozpoczęte z pętli jeszcze przed 6:30 zostaną ukończone zgodnie z rozkładem.
 
Od ok. 8:30 z poszczególnych pętli tramwaje rozpoczną wyjazd na swoje trasy,  a powrót do prawidłowej realizacji rozkładu jazdy nastąpi od ok. 9:00.
 
Jednocześnie informujemy, że na linii nr 18 kursy o 6:28, 7:28 i 8:28 z pętli Nad Jarem zostaną wzmocnione dodatkowym autobusem (bis), natomiast kurs zjazdowy z pętli Nad Jarem 8:28 zostanie wykonany jak pełny kurs po stałej trasie.
               
W związku z utrudnieniami i na czas ich trwania, zachęcamy pasażerów do korzystania z alternatywnych linii autobusowych a także . Informacje na ten temat można uzyskać na stronie www.zkm.elblag.com.pl,  gdzie oprócz rozkładów jazdy wszystkich linii,  w zakładce „dynamiczny rozkład jazdy” dostępny jest również planer podróży (opcja „połączenia”). 

Informacje można również uzyskać pod nr informacji ZKM:  55 235 55 00 oraz w Centrum Obsługi Klienta przy ul. Czerwonego Krzyża 2.

Michał Górecki, specjalista ds. marketingu i komunikacji społecznej

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (8)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ karmin alizarynowy
9 miesięcy temu ocena: 100%  8
Te dodatkowe, tymczasowe linie, to będzie wielki niewypał, bowiem miastu udało się zapewnić ledwie dwa (!) autobusy do ich obsługi. Władze miejskie powinny się cieszyć, że związki zawodowe myślą o mieszkańcach i ten strajk zapowiedziały tylko na 2 godziny, bo normalnie powinny one zorganizować strajk bezterminowy, bez uprzedzania o niczym oraz oglądania się na nierobów z Ratusza. Prezydent Elbląga rozdaje po 200 tys. zł kolesiom na naukę jazdy na nartach czy finansuje koncerty Młynkowej klechom, ale na zajęcie się palącymi problemami tramwajarzy i zrujnowanym taborem, którego za chwilę zabraknie do obsługi podstawowych kursów w mieście, to jakoś czasu ani środków nie może znaleźć. Śmiech na sali z PO-PiSowych władz miasta, dla pracowników Tramwajów Elbląskich niestety to śmiech przez łzy.
~ Robert Koliński
9 miesięcy temu ocena: 100%  7
Brawo Tramwajarze, brawo związki zawodowe - nie popuszczajcie nieudolnym władzom miejskim i walczcie o swoje! Solidarność Naszą Bronią!
~ WON LEWACKIE *****
9 miesięcy temu ocena: 33%  6
Od tramwai lewaku się odczep!Tu nikt lewaka nie potrzebuje!!!
~ 12123s
9 miesięcy temu ocena: 21%  5
Pozwalniać tych co nie wyjada. Przeciez to straty dla filrmy. Ja bym od razu wyj*bał na ryj
~ gru
9 miesięcy temu ocena: 100%  4
To zapraszam do pracy w tramwajach elbląskich jak jesteś taki chojrak
~ gru
9 miesięcy temu ocena: 100%  3
To zapraszam do pracy w tramwajach elbląskich jak jesteś taki chojrak
~ AKCJA T4
9 miesięcy temu 2
I ciekawe skąd wziąłbyś od ręki zastępstwo!Wyszkolenie motorniczego to nie podaj,pozamiataj!!!
~ pasażer
9 miesięcy temu ocena: 80%  1
wstyd panie prezydencie
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.