› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

komentowane

oceniane

Stracili dorobek życia. Chcą uratować dom. Pomożecie? (+ zdjęcia)

› daj znać 5 miesięcy temu    30.08.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 8 ocen 7 / 100%
A A A
Stracili dorobek życia. Chcą uratować dom. Pomożecie? (+ zdjęcia) fot. Marcin Mongiałło

Wczoraj, 29 sierpnia, odwiedziliśmy rodzinę mieszkającą w Krzewsku. O sprawie zostaliśmy poinformowani przez panią Dorotę Brzozowską z grupy "Oddam Obiad – Elbląg". Niezwykle trudne położenie wymaga pilnego wsparcia. Dom został poważnie uszkodzony – wymiany wymaga cały dach, którego już praktycznie nie ma. Ludzie mieszkają w warunkach zagrażających nie tylko zdrowiu, ale i życiu. Tego samego dnia sytuacja została chwilowo opanowana. Po naszym odjeździe na miejsce przybyli strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzewsku, którzy założyli plandekę, która przynajmniej na jakiś czas zabezpieczy obiekt przed dalszym niszczącym działanie wody. 

W budynku stoi woda. Przez ostatnie tygodnie zrobiła wiele szkód. Większość mebli, znaczna ilość sprzętów nie nadawało się już do dalszego użytku – zostały wyniesione na zewnątrz i będą zutylizowane. Gmina zaoferowała pomoc w postaci tymczasowego małego mieszkania (wymagającego remontu), ale rodzina nie chce być rozdzielona. Jednocześnie ludzie ci chcą chcą uratować dom, który otrzymali w spadku po dziadkach. Na przestrzeni ostatnich dwóch lat zainwestowali weń dużo pieniędzy (zakupili m.in. piec, okna, położyli podłogi). W stosunku do zarobków wymagało to dużego wysiłku finansowego (dom ma ok. 100 m2 powierzchni). Niestety, osoby, które położyły dach, zrobiły to w sposób, delilatnie rzecz ujmując, mało profesjonalny. W konsekewncji doprowadziło to do katastrofalnych zniszczeń. 

Jak poinformowała nas pani Kamila, budynek zamieszkiwany jest przez trójkę dorosłych osób (panią Kamilę z mężem oraz jej mamę) oraz trójkę małych dzieci: chłopców w wieku 1 rok i 3 miesiące, 2-miesiące oraz 7-letnią dziewczynkę. Mąż pani Kamili jest na stażu. Zarabia niewiele ponad 1 tys. zł.

Środki, którymi dysponuje rodzina nie dają możliwości podźwignięcia się i odbudowania swojego życia. Nie stać ich na wynajem mieszkania. Nie mają żadnych oszczędności – przez ostatnie lata wszystkie pieniądze przeznaczali na bieżące, konieczne wydatki oraz na naprawy budynku. Każdy, kto ma minimum empatii oraz choć raz znalazł się w podobnej sytuacji, zrozumie jak trudno w takim przypadku wyjśc na prostą.

Prowadzona jest zbiórka. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na całkowitą wymianę dachu oraz doprowadzenie domu do minimalnych standardów. Właściciel tartaku zaoferował zniżkę. W akcję włączają się kolejne osoby. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda się pomóc tej rodzinie. 

Możecie pomóc rodzinie z Krzewska za pośrednictwem profilu na portalu Zrzutka.pl.

  dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 5

  • 1
   ZADOWOLONY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   POINFORMOWANY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   SMUTNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Komentarze (8)

  Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
  ~ eh
  16 dni temu 8
  powodzenia
  ~ sw mikolaj
  5 miesięcy temu 7
  niech zgłosza sie do Polsatu do Dowbor to im wyremontuje dom
  ~ Mieszkaniec.
  5 miesięcy temu ocena: 33%  6
  Przecież kiedyś to był kurnik dla kur i przerobili to na mieszkanie. Wiec co chcieli się spodziewać domu marzeń?
  ~ ech
  5 miesięcy temu ocena: 100%  5
  szkoda dzieci na takie warunki
  ~ 500+
  5 miesięcy temu ocena: 67%  4
  Nie chcę być złośliwa ale może mąż mógłby iść do normalnej pracy a nie na staż za 1000zł...chyba jest zdrowy skoro ma tak liczną rodzinę
  ~ Nic do nich nie mam,ale...
  5 miesięcy temu ocena: 100%  3
  Kiedyś był taki program,właśnie o takiej rodzinie. Znalazł się dobroczyńca(y) i wyposażył rodzinę w meble,agd,tv..jaka była radość,łzy szczęścia. Dziwnym trafem zrobiono drugi materiał o nich jakieś pół roku później (ktoś po prostu o nich doniósł),ale nie było już tak wesoło. Darowane wyposażenie zostało w części sprzedane,meble z powyrywanymi drzwiczkami. Istny Armagedon.
  ~ RM........
  5 miesięcy temu ocena: 80%  2
  Jak sobie pościelisz, tak się wyśposz.
  ~ Pati
  5 miesięcy temu ocena: 100%  1
  Przecież to stare meble co już tam lezaly
  Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
  Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.