› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - Bi-plast

komentowane

oceniane

Stefan Rembelski: Opozycja z zapałkami szuka beczki prochu

› polityka ponad rok temu    19.12.2016
Redakcja elblag.net
komentarzy 11 ocen 1 / 100%
A A A
Stefan Rembelski: Opozycja z zapałkami szuka beczki prochu fot. Amadeusz Żołdak

Platforma Obywatelska upubliczniła sfingowany filmik mający świadczyć o tym, że w czasie protestu przed sejmem został przez policję postrzelony człowiek. Cała ta sytuacja została zaaranżowana na 17 grudnia a w cieniu przygotowań do tak spektakularnej prowokacji było widać emerytowanych esbeków. Co ta data w najnowszej historii Polski znaczy wszyscy doskonale wiemy - to tragedia robotników wybrzeża i Elbląga w roku 1970 i dramat górników na śląsku w 1981. Dzisiaj sprawcy tamtych wydarzeń wspólnie z PO i Nowoczesną piszą scenariusze prowokacji zmierzających do podpalenia po raz kolejny Polski w imię obrony utraconych profitów. Tym samym totalna opozycja wpisuje się w scenariusze wywodzące się z najbardziej brutalnych systemów totalitarnych współczesnej europy. Internauci szybko zidentyfikowali, kto jest na nagraniu. Z ustaleń wynika, że to Wojciech Diduszko prywatnie mąż dziennikarki i animatorki kultury związanej z „Krytyką Polityczną”. Czy to są już przygotowania do wojny domowej? Czy inspiracja tych działań jest w Polsce czy może sznurki pociągane są z zewnątrz.

W sierpniu 1939 roku Gestapo zorganizowało szereg prowokacji między innymi w Tarnowie i Gliwicach, co później było wykorzystywane przez gebelsowską propagandę do uzasadnienia rozpoczęcia wojny. Tymi samymi metodami posługiwali się sowieci we wrześniu 39 roku by uzasadnić przystąpienie do czwartego rozbioru Polski. W latach pięćdziesiątych ubecja posługując się prowokacja i fałszywymi dowodami mordowała polskich patriotów. Ich następcy - również metodą wielu prowokacji – doprowadzili do stanu wojennego, zabijając polaków marzenia o wolności. Dzisiaj razem z PO i Nowoczesną podpisują apele w obronie demokracji, wmawiając młodym ludziom, że stan wojenny był kulturalny a zbrodnie w kopalni „ Wujek” to wydarzenia. Historia zatoczyła koło? Do jakich prowokacji posunie się PO w wigilię, w pierwszy bądź drugi dzień świąt? Czy Polacy mogą wyjść bez obaw na otwarte imprezy sylwestrowe, czy też będą narażeni na działania aktywistów KOD-u. Już raz w Łodzi z inspiracji nakręcanej fali nienawiści polała się krew. W ciekawych czasach żyjemy - jedna Europa a jakże różne zagrożenia. Podczas gdy na zachodzie głównym zagrożeniem jest ekstremizm islamski, nam przyjdzie się zmagać z terroryzmem przegranych partii politycznych. Determinacja z jaką opozycja dąży do zmiany władzy rodzi pytanie o stan umysłów jej przywódców, bo domaganie się przedterminowych wyborów w sytuacji gdy szanse na ich wygranie są bliskie zera, to polityczny debilizm. Zwłaszcza gdy wygrana obecnie rządzących z wynikiem dającym większość konstytucyjną jest dalece prawdopodobna. Wtedy byłby prawdziwe powody do obaw – dzisiaj naprawdę ich nie ma.

Stefan Rembelski

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 13

 • 6
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 6
  BRAK SŁÓW
Komentarze (11)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ sik
ponad rok temu ocena: 50%  11
to zdjęcie jest mistrzowskie Babeczka drze japę -Gdzie są pieniądze za las? facet na drugim planie ubrany na czarno czarna czapka -o oł chyba puściłem bączka
~ ahujci
ponad rok temu ocena: 50%  10
ale rozdziawiła gębę na zdjęciu ta babka , w domu mąż musi mieć z nią wesoło
~ wyrwany zomb
ponad rok temu ocena: 25%  9
tobie rębalski to kury szczać prowadzać a nie felietonować. znalazł się pis-iedzlec.
~ renia
ponad rok temu ocena: 50%  8
Ćwierć inteligenci z PO powinni mieć zakaz parafrazowania słów marszałka
~ TOM
ponad rok temu ocena: 50%  7
Autor ma rację.
~ Fa
ponad rok temu ocena: 57%  6
Każdy kto atakuje instytucje demokratycznego państwa jest terrorystą i nie ma znaczenia czy podkłada bomby czy okupuje fotel marszałka sejmy. Nowoczesna i PO to formacje terrorystyczne i powinno się wystąpić o ich delegalizację.
~ Koniec Kropka
ponad rok temu ocena: 25%  5
Czas Berezy się zbliża dużymi krokami
~ realista
ponad rok temu ocena: 50%  4
Cała prawda - niestety. Tylko zdrowy rozsadek nas uratuje.
~ kiler
ponad rok temu ocena: 33%  3
P I S R D T O Ź Ą S Ć D Z E E
~ Adam
ponad rok temu ocena: 61%  2
Jeżeli czasami ktoś musi wydalić coś z siebie to lepiej puścić bąka. Szkoda tego bełkotu panie Rembelski komentować.
~ psycholog
ponad rok temu ocena: 33%  1
Kochany Adamie jesteś idiotą czy tylko takiego udajesz ?
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.