› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

komentowane

oceniane

Statoil znika z mapy Polski, także w Elblągu

› inwestycje komercyjne ponad rok temu    20.04.2017
Maciej Markowski
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Statoil znika z mapy Polski, także w Elblągu fot. archiwum elblag.net

Już niedługo popularne logo złotej kropelki zniknie z szyldów stacji benzynowych. W maju tego roku Statoil 350 stacji w całej Polsce zmieni nazwę na Circle K. Tak postanowił kanadyjski koncern zajmujący się handlem detalicznym Alimentation Couche-Tard, który w 2012 roku przejął sieć za blisko 3 miliardy dolarów. Choć nowi właściciele otrzymali prawa do używania loga i nazwy, postanowili wprowadzić własną nazwę, która funkcjonuje na całym świecie. W Elblągu taka stacja znajduje się przy al. Grunwaldzkiej 4 oraz przy wjeździe na "siódemkę" w stronę Kazimierzowa.

Norweska firma Statoil pojawiła się na polskim rynku w 1992 roku i wpisała się na stałe w drogowy krajobraz. Dopiero w 2016 roku zmieniono nazwę spółki ze Statoil Fuel & Retail Polska Sp. z o.o. na Circle K. Polska Sp. z o.o. Pomimo tego, że stara nazwa nadal widnieje na wszystkich stacjach, na paragonach można już znaleźć nową nazwę. Pod tą nazwą funkcjonuje ponad 15 tysięcy sklepów i stacji na całym świecie. Pierwsza stacja pod szyldem Circle K. już funkcjonuje w Opolu. Na pilotażowej stacji wszystko jednak pozostało bez zmian: personel, asortyment sklepu oraz oferta paliwowa.

Proces zmiany pozostałych stacji rozpocznie się z dniem 11 maja. Po Polsce zmiany obejmą również kraje bałtyckie: Litwę, Łotwę i Estonię. Cały proces może potrwać około 12 miesięcy.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Gifas
ponad rok temu 2
Raczej unifikacja :V
~ WON!
ponad rok temu 1
Czyli zmiana nazwy i znów podatki bokiem!?
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.