Start zagra w Szczecinie o Puchar Polski
› sport |
ponad rok temu
5.03.2014 Michał Libuda komentarzy 2 ocen 3 / 67% |
A A A |


Turniej Final Four o Puchar Polski w piłce ręcznej kobiet odbędzie się 15-16 marca w Szczecinie. W gronie zainteresowanych organizacją tego wydarzenia znajdował się Elbląg, z racji uczestnictwa w tej fazie rozgrywek. Jednak Związek Piłki Ręcznej w Polsce teraz przyznał Szczecinowi prawa do goszczenia zainteresowanych zespołów.
- Nie zgadzam się z tym, co proponuje nam ZPRP od lat. Zlecanie gospodarza komuś tam, kto ma jeszcze do tego dopłacić. Miałam tego przykłady w innych krajach, także uważam, że walka o puchar powinna przebiegać na neutralnym terenie. Miłym akcentem byłoby, gdyby na stałe organizowano te zawody w stolicy naszego kraju. Tak zupełnie bez podtekstów - mówi Bożena Karkut trener Zagłębia Lubin jednego z uczestników turnieju.
W tych słowach jest trochę racji, bo koszt organizacji Final Four to kilkadziesiąt tysięcy zł. Klubów nie stać na to by zapłacić takie pieniądze.
Start również chciał być gospodarzem, ale z powodów finansowych nie sprostał wymaganiom. W turnieju wezmą udział jeszcze gospodynie Pogoń Baltica Szczecin, Vistal Gdynia i Start Elbląg. Pierwsze spotkanie nasze dziewczyny zagrają z Zagłębiem.
Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0
Komentarze
(2)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
› pokaż według najstarszych |

ponad rok temu | ocena: 50% | 2 |
oceń komentarz |
wpisy tej osoby | zgłoś do moderacji | zgłoś jako hejt |

ponad rok temu | ocena: 50% | 1 |
oceń komentarz |
wpisy tej osoby | zgłoś do moderacji | zgłoś jako hejt |