Start Elbląg wygrywa, Waga bardzo skuteczna

› sport ponad rok temu    12.09.2015

Sukces z mistrzem Polski okazał się budujący dla ambitnego zespołu Startu, który wygrał na wyjeździe z beniaminkiem UKS PCM Kościerzyna. To nie było łatwe spotkanie, w którym nasze dziewczyny wykazały się doświadczeniem w ligowych rywalizacjach. Najskuteczniejszą zawodniczką EKS była Joanna Waga, która rzuciła 11 bramek.

Gospodynie chciały pokazać się przed własnymi kibicami, więc Start musiał zagrać bardzo dobrze by wygrać. Podopieczne trenera Andrzeja Niewrzawy zaczęły jednak trochę nerwowo, ponieważ w 12 minucie na tablicy były tylko dwa celne rzuty Startu. Potem zawodniczki obydwu zespołów trafiały do bramki. W 16 minucie Kościerzyna prowadziła nawet 4-2. Wówczas do pracy wziął się Start i szybko doprowadził do wyrównania. Celny rzut Aleksandry Dankowskiej i 5-6 dla EKS. Następne trzy celne rzuty to skuteczna postawa Joanny Wagi. Do przerwy 9-12.

W drugiej części za sprawą trafienia w 39 minucie Karoliny Mokrzki zrobiło się 12-13. To wpłynęło na postawę Startu, który jeszcze bardziej skupił się na skutecznych rzutach. Bramki z rzutu karnego Wagi, Magdaleny Balsam oraz Sylwii Matuszczyk powiększyły dystans pomiędzy rywalizującymi zespołami. Przez kilkanaście minut Kościerzyna nie potrafiła celnie rzucić. Skuteczna postawa w obronie sprawiła, że EKS mógł wypracować przewagę. W 53 minucie było 13-20 dla Startu więc można było się w zasadzie cieszyć z wygranej.

Waga wykorzystała 6/6 rzutów karnych. To był popis jednej z najbardziej doświadczonych zawodniczek w klubie. Start zdobył 4 punkty w dwóch wyjazdowych spotkaniach. Brawa dla naszych młodych zawodniczek. To bardzo dobry start w tych rozgrywkach.

UKS PCM Kościerzyna - Start Elbląg 17-21 (9-12)

UKS Kościerzyna: Brzezińska, Kordunowska-Lupa, Liskowska - Belter 6, Górna 3, Wójcik 2, Żukowska 2, Mokrzka 2, Ziółkowska 1, Sus 1, Wasak, Białek, Jakubowska, Borysławska

Star Elbląg: Szywerska, Sielicka - Waga 11, Balsam 4, Matuszczyk 3, Dankowska 2, Kwiecińska 1, Muchocka, Pinda, Lisewska, Hawryszko, Jędrzejczyk, Szopińska, Pinda, Gerej